Mint mondta, csak Magyarországon vetődött fel, hogy létezne valamiféle fordulópont, amellyel már nem lehet tovább azonosulni. Kovács László úgy véli, hogy a kivonulással végső soron az irakiakat büntetnék, így például előfordulhatna, hogy súlyosan sérült, megkínzott emberek nem jutnak gyógyszerhez. A magyar katonák tevékenységével kapcsolatosan a politikus hangsúlyozta, akkor érkezhet el a biztonsági szempontból aggályos határ, amikor lehetetlenné válik a feladat teljesítése.
*
A miniszter szerint „ha hullanak a bombák, a gránátok, az aknák, és mindenhonnan lőnek”, akkor majd újra kell gondolni katonáink szerepvállalását. Hozzátette: a helyzet az elmúlt időszakhoz képest nem romlott Irakban.
A magyar külpolitika elmúlt két esztendejéről szóló előadásában Kovács László több ízben is elmarasztalta Németh Zsolt csütörtöki sajtótájékoztatóját. Élesen bírálta a fideszes politikust Tóth Tamás külügyi szóvivő is, mint mondta: Németh állításai esetenként nem pontosak és nem valósak. Kovács László az elmúlt két esztendőt összegezve azt állította, hogy a magyar külpolitika a demokrácia, az emberi és a kisebbségi jogok érvényesülésén és a piacgazdaság iránti elkötelezettségen nyugszik.
A külügyminiszter szerint Magyarországnak jobb az érdekérvényesítő képessége, mint néhány évvel ezelőtt. Úgy véli, hogy a kormány külpolitikáját nem a hangerő, hanem az eredmények minősítik, és hangot adott annak a meggyőződésének, miszerint az ökölbe szorított és asztalt verő politikát a kézfogás politikája váltotta fel.
Az őzek párzási időszaka miatt van veszély az utakon
