Donald Rumsfeld több törvényhozási bizottság előtt is megjelent tegnap, hogy magyarázatot adjon a történtekre, illetve arra, hogy a Pentagonban miként kezelték a kínzások ügyének kivizsgálását. Néhány demokrata képviselő a napokban egyenesen Rumsfeld lemondását követelte, de egyelőre úgy tűnik, hogy Bush elnök bizalma megingathatatlan védelmi minisztere iránt. A miniszter bocsánatot is kért a törvényhozóktól, amiért nem tájékoztatta őket korábban a folyamatban lévő vizsgálatokról.
Noha az elmúlt napokban a fogolykérdés uralta az Irakból érkező hírek özönét, nem szüneteltek a megszállók súlyos problémáit illusztráló harcok sem. Csütörtök este hosszas szembenállást követően az amerikai erők megkezdték az ellenálló síita Mahdi hadsereg kiszorítását Kerbelából. Muktada asz-Szadr lázadó imám fegyvereseit szent helyek, köztük Huszein és Abbász imám szentélyei közelében kényszerítették harcra. Az offenzíva kiterjedt Nedzsefre is, ahol a város egyik vallási elöljárója, Szadreddin el-Kubandzsi sejk azt tanácsolta a harcosoknak, hogy térjenek vissza saját földjeikre, azokat védjék, űzzék el a megszállókat és Szaddám Huszein megbuktatott elnök híveit.
Az Oszama bin Ladennek tulajdonított felvételek is egyre inkább Irakra utalnak. A tegnap nyilvánosságra hozott hanganyag szent háborút hirdet és 10 kilogramm aranynak megfelelő vérdíjat tűz ki az ideiglenes kormányzat és az ENSZ vezetőire.
Újabb újságíró-áldozatot is követelt az iraki hadszíntér: most Waldemar Milewiczet, a közszolgálati lengyel televízió (TVP) leghíresebb eseménytudósítóját lőtték agyon irakiak egy rajtaütés során, de életét vesztette Mounyr Beouamrane algériai újságíró is, aki vele utazott. Jerzy Ernst lengyel operatőr sérülten ugyan, de túlélte a támadást.

Brutális gázolás Tatán, mentőhelikopterrel szállították kórházba egy nőt