Izraeli híradások szerint az áldozatok között ott voltak Sark mellett a Hamász és az Iszlám Dzsihád szélsőséges szervezet helyi, nábluszi vezetői is. A szerdán kezdődött izraeli hadműveletben összesen kilenc arab személy vesztette életét, és több mint harmincan megsebesültek. Az al-Aksza Mártírjainak Brigádjai tegnap „soha nem látott” visszavágást, katonák, zsidó telepek és Izrael területe elleni támadásokat helyezett kilátásba, bosszúból Sark meggyilkolásáért. Ahmed Korei palesztin miniszterelnök azzal vádolta meg Izraelt, hogy szabadságharcosokat gyilkolt meg. „Ez az aljas bűncselekmény jól mutatja, hogy Izrael folytatni szándékozik gyilkosságait. Üzenet ez az egész világnak: rá kell kényszerítenie Izraelt arra, hogy ne tegyen úgy, mintha a törvények rá nem vonatkoznának” – mondta Korei. Ariel Saron izraeli miniszterelnök gratulált a hadseregnek a „látványos sikerhez”, mondván: „ejtőernyőseink újabb látványos sikert arattak a terrorizmus ellen folytatott, elhúzódó harcban”. Az izraeli hadsereg alakulatait tegnap hajnalban viszszavonták a ciszjordániai Náblusz óvárosából.
A hat szélsőséges vezető lövedékek szaggatta holttestére helyi lakosok bukkantak rá szombaton Nábluszban. Az izraeli hadsereg forrásai elmondták: a terroristák egy lőszerraktárként is szolgáló üregben bújtak meg, s a katonák gépfegyverrel és gránáttal támadták meg őket, miután nem voltak hajlandóak megadni magukat. Palesztin szemtanúk szerint ugyanakkor az izraeli katonák felszólítás nélkül gránátot hajítottak be a rejtekhelyre.
A 42 éves Najef Abu Sarkot az izraeli biztonsági erők a második palesztin felkelés kezdete óta keresik, mivel részt vett izraeliek elleni merényletekben. A Jasszer Arafat vezette Fatah fegyveres szárnyaként tevékenykedő csoport az utóbbi négy évben több tucat izraelit ölt meg terrorcselekményekben. Sark nábluszi temetésén vasárnap közel harmincezren vettek részt.
Jön a húszezer forintos érme, mutatjuk, ki lesz rajta
