Jóváhagyták a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. (MKB) és a Konzumbank Rt. egyesülését. Az MKB kedden, a Konzumbank tegnap tartott közgyűlést, amelyen a két pénzintézet összeolvadásának tervezetén túl a társaságok tavaly év végén készült egyesülési vagyonmérlegét és leltárát is jóváhagyták.
A távirati iroda közlése szerint az MKB mérlegfőösszege a fúzió következtében 96 milliárd forinttal nő, s az egyesülés után 1237,427 milliárd forintot tesz ki; a saját tőke viszont 171 millió forinttal kisebb, mint a fúzió előtt. Balogh Imre, az MKB ügyvezető igazgatója, a Konzumbank igazgatóságának elnöke az Econewsnak elmondta: a saját tőke azért lett kisebb, mert a kisrészvényesek tulajdonhányadát és az ázsiót az egyesült bank eredménytartalékának terhére számolták el, a vagyonmérlegből kivezették a Konzumbank ingatlanokkal kapcsolatos átértékelési tartalékát, s az előre látható fúziós költségekre elkülönített tartalékot hoztak létre.
A részvénycsere során egy Konzumbank-részvényért 0,137 MKB-részvényt adnak, a tört számokat felfelé kerekítik. A cserearány meghatározásánál a korábban lebonyolított piaci tranzakciók árfolyamát vették alapul. Emellett 786 darab, egyenként 1000 forint névértékű új részvényt bocsátanak ki.
Az MKB tavaly a nem konszolidált MSZSZ-adatok szerint 1145,454 milliárd forint mérlegfőösszeg mellett 13,017 milliárd forintos adózott nyereséget ért el, amiből 20 százalékos osztalékot fizetett tulajdonosainak. A Konzumbank tavaly 219 millió forintos mérleg szerinti veszteséggel zárt 105,2 milliárd forintos mérlegfőösszeg mellett.
Az MKB és a Konzumbank egyesített állományai alapján az MKB bankcsoport részesedése a vállalati hitelezésben 14 százalékos, a vállalati betétgyűjtésben 12 százalékos, a lakossági hitelpiacon (a gépjármű-finanszírozás nélkül) 3,5 százalékos, a lakossági bankbetétekben pedig hatszázalékos. A fúziót követően az MKB vállalati ügyfeleinek száma eléri a 25 ezret, lakossági ügyfélköre pedig 124 ezerre bővül.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról