Jobb a privát tanács

Zsuffa István, a Miniszterelnöki Hivatal volt közigazgatási államtitkára az ügyvezetője annak a vállalkozásnak, amely tízmillió forintos tanácsadási szerződést kötött a kancelláriával – derül ki nyilvános adatokból. A szakembert – lapértesülés szerint – korábban Ron Werber felmérései alapján bocsátották el.

Török László
2004. 06. 19. 20:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Röviddel azután, hogy a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) felmentette beosztásából Zsuffa István közigazgatási államtitkárt, egy, a szakember által vezetett cég több millió forintos szerződést kötött a kancelláriával. A Hold-ing Kft. csak áprilisban kétmillió forintot vehetett fel tanácsadói tevékenységéért, az év végéig pedig havi egymillió forintos díjazásban részesül – derül ki a MeH honlapján közzétett nyilvános adatokból. Zsuffát lapértesülés szerint egy, a Ron Werber által a kancellária felkérésére készített tanulmány alapján mentették fel közigazgatási államtitkári pozíciójából. Az MSZP kampánytanácsadója a MeH struktúrájának és működési mechanizmusának felülvizsgálatáért tízezer dollárt tehetett zsebre.
Zsuffa István lapunk megkeresésére elmondta, hogy az Elektronikus Kormányzati Központ (EKK) számára „jogi kérdések tisztázásában” segédkezik. Feladatai között szerepel például a biztonságos elektronikus iratkezelés jogi szabályozására vonatkozó tanácsadás. A jogász szerint – aki közel negyven évet töltött a közigazgatási szférában – semmi különös nincs a megbízásban, hiszen államtitkárként egészen más feladatai voltak. A Magyar Nemzet tegnapi számában hírt adtunk egy másik megbízási szerződésről, amely a Baja Ferenc által államtitkári szinten irányított EKK és egy magáncég között köttetett.
*
A 3G-Consulting Kft. ügyvezetője, Király István megerősítette azt az információt, miszerint a vállalkozás feladata egy éven keresztül – havi 600 ezer forint ellenében – az üvegzsebtörvény végrehajtásának ellenőrzése. Ezzel szemben az Elektronikus Kormányzati Központ (EKK) sajtóközleményben tudatta: a vállalkozó nem az üvegzsebtörvény betartását felügyeli, hanem a kiemelt szerződések teljesítésének ellenőrzését, a monitoring során szükséges szaktanácsadási feladatokat látja el.
Király István korábban lapunknak hasonlóan nyilatkozott, szavaiból azonban nem volt érzékelhető a közleményben hangoztatott logikai ellentét. Az EKK ugyanakkor leszögezte: a szerződés a közbeszerzési törvény előírásainak betartásával jött létre, az üvegzsebtörvény és a kapcsolódó jogszabályok szerinti közzétételi szabályok alapján időben nyilvánosságra került.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.