Ki itt a Keresztapa?

Varga Attila
2004. 06. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jó lenne még a június 13-i európai parlamenti választás előtt hűvösre tenni Kósa Lajos fideszes debreceni polgármestert, mert akkor a cívisvárosi látens szocialista szavazópolgárok is látnák, a hajdú-bihari megyeszékhely azért fejlődik dinamikusan, mert az önkormányzati megbízásokat bűncselekménygyanús körülmények között kezelik egy helyi nem létező holdingnál. Mint ismeretes, az önkormányzati választásokon a debreceni 29 egyéni képviselői körzet mindegyikéből a polgári oldal képviselői kerültek a helyi közgyűlésbe, így aztán, idézve az MSZP kampánystratégiájából: a polgári oldalra nézve negatív híreket kell generálni a napilapokban. És lőn az eredmény, amelyre elsőként vállalkozott a Népszava tisztes alkotógárdája. Egyébként érdekes volt látni a tévedésből meghamisított benzináras grafikájukat – kicsit megemelték a környező országok benzinárait –, illetve a gallupos közvélemény-kutatás eredményét, ahol a Fidesz vezető százalékát véletlenül az MSZP-nek tulajdonították.
De térjünk vissza Debrecenbe! Mára kiderült, hogy a Kósa Lajos személyét érintő, korábban hamisítottnak vallott levél mégis létezik, 2003. szeptember elsején keletkezett, és azóta nyomozgatnak ebben az ügyben a rendőrök. Nem kisebb dolgot vet fel ebben a volt megyei rendőrfőkapitány, mint hogy titkosszolgálati eszközök és módszerek alkalmazásának eredményeként „felmerül annak a megalapozott gyanúja is, hogy a célszemélyek bűnös tevékenységének koordinálását Debrecen város polgármestere, Kósa Lajos végzi”. A levél állítólagos szerzője megjegyzi: a tisztázáshoz elkerülhetetlen a mentelmi joggal rendelkező személy eljárás alá vonása is. Kósa, akit a kilenc hónapja tartó nyomozás során nem vontak eljárás alá, az „ügy” kirobbanása óta a főügyészségtől és a rendőrség Hajdú, illetve Szabolcs megyei vezetőjétől is kérte, nyilatkozzanak arról, hogy mentelmi jogának felfüggesztését kérték-e, s a válasz az volt, hogy nem. Ezek után, ha hihetünk a rendőrség elfogulatlan vizsgálatának, nincsenek olyan bizonyítékok, amelyek a nem létező cég vagy a debreceni vagyonkezelő rt. tevékenysége kapcsán az állítólagos bűncselekményeket és legfőképpen Kósa Lajos érintettségét alátámasztják.
Amióta Lamperth Mónika belügyminiszter kezébe vette ezt az ügyet, felgyorsultak az események. Mára már az Országos Rendőr-főkapitányság vizsgálja azt, hogy a hajdú-bihari rendőrök, majd a szabolcsiak – akik elfogultság miatt vették át az ügyet – szakmailag helyesen jártak-e el a nyomozások során.
A tavaly szeptemberben írt levélben állítólag az áll: „megalapozott gyanú merült fel: (…) több alkalommal valósítottak meg vesztegetés, befolyással üzérkedés, sikkasztás, csalás, hűtlen kezelés bűntettet”. Mint tudjuk, ekkor úgy vélték, Kósa a Keresztapa. Mivel ezt nem sikerült bebizonyítani, hónapokig csak ügyetlenkedtek a rendőrök, ideje mindent fölülvizsgálni. Megjósolom: a választás után kiderül, tévedés volt az egész, s meglehet, hogy újabb személycserék lesznek a keleti régió megyei főkapitányi posztjain.
Amióta Kósa Lajosra a gyanú árnyéka vetült, nem jó nagyvárosi polgármesternek lenni. Már látom, hogy megijedtek a megyeszékhelyi vezetők: például Csabai Lászlóné (MSZP) nyíregyházi, Botka László (MSZP) szegedi, Toller László (MSZP) pécsi polgármesterek, s azon gondolkodnak, hogy vajon őket is titkosszolgálati eszközökkel figyeli-e a rendőrség hónapok óta.
Egyúttal elgondolkodhatunk azon is, ha nem Kósa, akkor ki is itt az igazi Keresztapa?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.