Költséget kímélő szivarozás

Költségtakarékosan került megrendezésre a kormány év végi záróvacsorája – jelentette ki tegnap Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának szóvivője.

Munkatársainktól
2004. 06. 08. 19:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szóvivő nem cáfolta azt, hogy a vacsora többe került, mint az emlékezetes söjtöri lakoma, amelynek számlája Gál J. Zoltán kormányszóvivő szerint 735 ezer forintot tett ki. Lapunk számolt be róla először tegnap, hogy a kabinet tavaly december végén tartott évzáró vacsorája 870 ezer forintjába került az adófizetőknek. Lapunk úgy tudja, hogy a vacsorához hatvanezer forintért rendeltek szivart, és a kiszolgálószemélyzetet is új ruhába kellett öltöztetni.
*
A VPOP szóvivője az MTI-nek elismerte: a Miniszterelnöki Hivatal valóban rendelt vacsorát a szervezet Béla király úti oktatási központjában tartott év végi zárórendezvényre, s egy Pasaréti úti sportklub étterme biztosította a személyzetet és a vacsorát. Sipos Jenő szerint az éttermet szolid árakon dolgozó vendéglátóhelyként tartják számon, s a kormány év végi, több mint ötvenfős rendezvényére is „ezeken az árakon szállították az ételeket”. A Magyar Nemzetben megjelent költségek nemcsak a vacsora árát, hanem minden egyéb tételt – köztük a bérleti díjat, a berendezést, a díszítést – összességében tartalmazták – hangsúlyozta. A pasaréti éttermet valóban a szolid árak jellemzik. Ám mint megtudtuk: a 870 ezer forintos, 75 főre szervezett kormányvacsorával szemben tavaly nyáron 400 ezer forintért vállalták volna el egy esküvői vacsora megrendezését 80 főre.
A VPOP szóvivője lapunknak csupán azt az információját cáfolta, hogy a Draskovics Tibor által szervezett vacsorával kapcsolatban vizsgálat indult volna, mégpedig, amikor Draskovics már kijelölt pénzügyminiszter volt. A birtokunkban lévő dokumentumokból viszont kiderül: a Pénzügyminisztérium 2004. január 7-én összeállította a VPOP Szociális és Kulturális Központjának vizsgálati tervét.
– Nem hittem, hogy a kormány képes alulmúlni azt az erkölcsi szintet, amelyet a söjtöri lakomával már megtett – nyilatkozta lapunknak Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese. Szerinte képmutatásban sincs párja a Medgyessy-kormánynak, hiszen „a munkásmajálisokon, ahol sört isznak és virslit esznek, nem jut eszükbe szivarra gyújtani 60 ezer forintért, ezt az élvezetet meghagyják a szűk körű rendezvényeikre”.
Herényi Károly MDF-frakcióvezető szerint ez az eset azt mutatja, hogy a Medgyessy-kormány rendkívül lassan tanul, de borzalmasan gyorsan felejt. – Amikor legutóbb rajta csípték a kabinetet a söjtöri dínomdánomon, a miniszterek rendre fogadkoztak: többé ilyen nem fordul elő – idézte fel az ellenzéki politikus. Mint mondta, úgy látszik, nem sikerült a kormánynak megtanulni, miként illik egy szegény ország kormányának viselkedni.
Kuncze Gábor SZDSZ-elnök – arra hivatkozva, hogy nem vett részt a szóban forgó rendezvényen, így nem tudja, hogy az arról szóló hír helytálló-e – nem kivánt nyilatkozni az ügyben. Juhász Gábor, az MSZP frakcióvezetője nem kívánta kommentálni az ügyet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.