Bizonyítékok és tanúk hiányában szinte képtelenségnek tűnik felépíteni a tárgyalás menetét, vélte az orosz rádió kommentátora. Hozzátette, bár különféle iratok alapján sikerült elfogni azokat az irakiakat, akik vallomást tehettek volna Szaddám Huszein ellen, de ők nem hajlandók fellépni a volt diktátorral szemben, ugyanis félnek a hozzátartozók bosszújától. A koalíciós erők egyébként 55 vezető tagját is megtalálták Szaddám Huszein rezsimjének, akiket át kívánnak adni az új iraki hatalom képviselőinek. Ellenük 2005-ben indulhat meg az eljárás.
A londoni lap szerint a nyomozók dolgát az is nehezíti, hogy Huszein gyakorlott volt a felelősség átruházásában. „A parancsokat alsóbb vezetői szinteken hozták meg, lehetetlenné téve a parancs útjának lenyomozását és a közvetlen felelősség megállapítását” – írta az újság. A diktátor ráadásul egyes értesülések szerint az összes olyan terhelő dokumentumot megsemmisítette, ami közvetlen felelősségére utalna. A bukott zsarnok jelenleg amerikai fogságban van, ügyét – valószínűleg kormánya több más tagjának perével együtt – iraki büntetőbíróság fogja tárgyalni. A vádpontok között szerepelhetnek a dél-iraki síiták ellen elkövetett emberiesség elleni bűnök és a kuvaiti háborúban elkövetett háborús bűnök. Feltevések szerint Irán is vádat emelne egykori fő ellensége ellen az 1980–88 közötti irak–iráni háború hadifoglyainak megkínzása miatt.
A diktátort húsztagú ügyvédcsapat védi. A család által felkért védők máris panaszt emeltek az amerikai hatóságok ellen, mivel nem tarthatják a kapcsolatot ügyfelükkel.

Ukrán befolyás alatt állhat a Tisza Párt − itt vannak a bizonyítékok