Sok a gyermekbaleset a szünidő kezdetén

Sellei Andor
2004. 06. 23. 17:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iskolaidőben sem veszélytelen a gyereklét, de statisztikák szerint a szünidő kezdetén gyakoribbak a kicsiket érő balesetek. Ezért kezdett kampányba az Országos Baleset-megelőzési Bizottság az egyik hazai biztosítótársasággal. Országszerte hétszáz óriásplakáton, televíziós blokkokban és szórólapokon figyelmeztetik az autósokat a nyárelőn iskolapadból kiszabaduló diákok veszélyes szokásaira.
Kiss Csaba, az ORFK közlekedési főosztályának helyettes vezetője lapunknak elmondta, hogy a július végéig tartó akciót az aggasztó adatok miatt érezték szükségesnek. Évente ugyanis 2500 gyermek szenved közlekedési balesetet, közülük tavaly harminchárman haltak meg a közutakon. Nemcsak autóban, de gyalogosként és biciklivel is gyakran éri őket tragédia. Ilyentájt a városok és az üdülőhelyek játszótereinek környékén várják el a járművezetőktől, hogy számítsanak hirtelen fölbukkanó, óvatlan gyermekekre. Kiss Csaba arra is figyelmeztetett, hogy az autós biztonsági ülés használata nem elsősorban azért javasolt, mert így elkerülhető a bírság.
– Az Országos Mentőszolgálat kimutatásai szerint is a vakáció első napjai a legveszélyesebbek, amikor a diákok még nem szokták meg a rájuk szakadt szabadságot – mondta Győrfi Pál szóvivő. Több a strand- és a vadvízi, az otthoni és a játszótéri baleset. A mentők kérik a szülőket: kiérkezésükig próbálják meg elsősegélyben részesíteni sérült gyermeküket, törésgyanúnál mozdulatlanságot, égési sérüléseknél pedig folyó vizes hűtést alkalmazzanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.