Demján Sándor úgy látja, hogy az elmúlt időszakokban csak félmegoldások születtek, holott a változás a társadalom kilencven százalékának jó lenne. Az ügyvezető elnök tapasztalatai szerint egy kabinet minél többet beszél a reformokról, annál kevésbé hajtja végre őket. Elsősorban költségvetési, adó- és képzési reformot tart fontosnak Demján, aki úgy látja, hibás a szakmunkások és a diplomások egy a hathoz képzési aránya. Magyarország nem olyan gazdag, hogy a drága pénzen képzett diplomások a túlképzésük miatt elhagyják az országot – tette hozzá.
Az ügyvezető elnök hangsúlyozta: örülni kell a multinacionális cégek befektetéseinek, de a nemzet arculatát, jövőjét a kis- és középvállalkozók helyzete határozza meg. Az elkövetkezendő tíz év nem lesz könnyű, ezért van szükség jó állami stratégiára. Az uniós kihívásokra jobban fel kellett volna készülni, ez azonban a rendszerváltás óta tevékenykedő valamennyi kormány hibája miatt elmaradt. A magyar versenyképesség visszaesését jól példázza, hogy Szlovákiában már hétezer magyar vállalkozás működik, s számuk az év végéig akár 15 ezerre emelkedhet. A vállalkozók és a vidék lehet az uniós verseny vesztese, ha nem születik megoldás versenyképességük növelésére.
Tegnap együttműködési megállapodást írt alá Csicsáky Péter, a takarékbank vezérigazgatója és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) ügyvezető elnöke. Ennek eredményeképpen júliustól a takarékszövetkezeti fiókokban is elérhető lesz a Széchenyi-kártya. Így a kistelepülések lakói könynyebben juthatnak a konstrukcióhoz – mutatott rá Krisán László. A Széchenyi-kártyát kibocsátó KA-VOSZ Rt. vezérigazgatója ismertette: júliustól tízmillióra emelik a felvehető összeg maximális limitjét. A kihelyezett hitelérték ötvenmilliárd, az egy kártyára jutó érték 3,8-3,9 millió forint. A Széchenyi-kártya meghaladja a négylépcsős hitelprogramban – az Európa-hitel kivételével – kihelyezett összes pénz volumenét, hiszen azok gyakran el sem jutnak a vállalkozókhoz.
VIP-páholyozás: a képmutató Magyar Péter ismét a gyerekeivel takarózik
