Mind több esetben fordul elő, hogy az eljáró bíróság óvadék ellenében engedélyezi ugyan az elkövető szabadlábon való védekezését, azonban sem az érintettnek, sem hozzátartozóinak nincs elegendő készpénze ahhoz, hogy befizesse a megállapított összeget. Az ő problémájukra kínál megoldást az a cég, amely óvadékkölcsönként hirdeti szolgáltatását. Így a jövőben az is szabadulhat az előzetesből, akinek nincs ugyan annyi pénze, hogy befizesse a bíróság által megállapított összeget, de van fedezete a kölcsön felvételéhez.
Az igénylő havonta fizeti majd a piaci kamatot, az alapösszeget pedig a kölcsön lejártakor, a bíróság által visszafizetett óvadéköszszegből egyenlíti ki. Ha az érintett megszökne vagy nem jelenne meg a tárgyaláson, akkor értelemszerűen már nem kapja vissza a pénzt a bíróságtól, a kölcsönadó cég pedig a fedezetből kárpótolja magát. – Az óvadékkölcsön révén az elkövető számára lehetővé válik, hogy szabadlábon védekezzen a büntetőeljárás befejezéséig, ugyanakkor ezalatt kereső foglalkozást is folytathat, amelyből az aktuális kamatok kifizetése mellett a családjáról is tud gondoskodni – érvelt az óvadékkölcsönzés mellett Losonci György, a cég ügyvezetője.
Óvadékkal múlt év július 1-je óta szabadulhatnak az előzetes letartóztatottak. Országszerte eddig több százan éltek is a lehetőséggel. A befizetett pénz személyenként változó, több százezer forinttól akár a tízmilliós összegig terjed.
Jön a húszezer forintos érme, mutatjuk, ki lesz rajta
