Brüsszelnek elsősorban a palesztin vezetés reformját kellene elősegítenie, s nem az ENSZ palesztinok általi manipulációjában részt vennie – mondta Salom, hozzátéve, hogy ez a szavazási eredmény az ENSZ-ben felbátorítja a palesztinokat, hogy „elkerüljék a felelősségre vonást” a terrorizmus elleni harc során tanúsított viselkedésük miatt. A Háárec című izraeli napilap szerint Javier Solana közölte, egy ország építhet kerítést saját területén, ám a tárgyalt esetben a fal nyomvonala nemzetközi jogot sért. Elismerte, hogy a fal emberi életeket mentett meg, ám elmondta, ugyanilyen hatékonynak tartana egy, a zöldvonalon, Izrael és Ciszjordánia határán épített védművet is. Kiemelte: egyetlen európai ország sincs Izrael ellen. A tegnapi nap során egy izraeli tisztviselő elmondta, Tel-Aviv úgy döntött, Solanának „keserves és hideg fogadást” szerveznek a falról való ENSZ-szavazás miatt. Ismeretes, hogy az Európai Unió mind a 25 tagállama – köztük Magyarország – elítélte az izraeli falépítést.
Az ENSZ-szavazás után Izrael képviselője közölte több EU-diplomatával New Yorkban, hogy a jövőben „nagyon nehéz lesz úgy gondolni az unióra, mint egy olyan csoportra, amely támogat minket a békefolyamat továbbvitelében”. Egy neve elhallgatását kérő izraeli tisztviselő elmondta a Háárecnek, a franciák kovácsolták az egységes európai döntést.
Rakéták Gázára. Két rakétát lőttek ki izraeli helikopterekről tegnap hajnalban a Gázai övezet déli részén lévő Hán-Júnisz palesztin menekülttáborra – közölték szemtanúk. Az egyik lövedék egy üres üzletet talált el, a másik fel sem robbant, és a tűzszerészek megkezdték hatástalanítását. Az izraeli hadsereg közleménye szerint a csapásmérés célpontja egy fegyvergyártó műhely volt, amelyet a Hamász palesztin szervezet üzemeltetett. (MTI)