Beavatkoznak
Szudánban?
London. Szudáni katonai beavatkozás terveinek felvázolására kérte Tony Blair brit kormányfő a miniszterelnöki hivatalt és a külügyminisztériumot – adta hírül a The Guardian. A legnagyobb brit baloldali napilap szerint Blair tanácsadóival is áttekintette a közvetlen szudáni brit fegyveres beavatkozás lehetőségét, jóllehet a brit hadsereg jelentős erőit köti le az iraki és több más nemzetközi konfliktus. A hírre reagálva Tony Blair elmondta: Szudánnal kapcsolatban nem zár ki semmilyen lehetőséget, de Nagy-Britannia még „nem tart ott”, hogy katonákat küldjön oda. Blair szerint az erről megjelent sajtóhírek „kissé elsietettek”. (MTI)
Beismerés
Afganisztánról
Kabul. Legalább egy pontban elismerték csütörtökön az Afganisztánban állomásozó amerikai erők, hogy együttműködtek egy amerikai fejvadászokból álló csoporttal. A három önjelölt „terroristaellenes különleges ügynök” július 5-én lepleződött le: kabuli magánbörtönükből afgán biztonsági erők szabadítottak ki 11 polgári személyt. Idema és társai olyan afgán polgári személyeket hurcoltak el és kínoztak meg, akikről úgy gondolták, hogy terrorizmussal gyanúsíthatók. Egyes források szerint az ügynökök magával Donald Rumsfeld miniszterrel is kapcsolatban állnak. (MTI)
Adrian Nastase
az amerikai elnöknél
Washington. Az Egyesült Államok és Románia stratégiai partnerségének megerősítéséről, a terrorellenes nemzetközi hadjáratról, a romániai reformokról és befektetési lehetőségekről, illetve az idei választásokról tárgyalt George Bush amerikai elnök Adrian Nastase román kormányfővel Washingtonban. Az amerikai elnök elmondta, hogy miután kedvező piaci változások mennek végbe Romániában, javulni fognak a kétoldalú gazdasági kapcsolatok. (MTI)
Molotov-koktélok
Athénban
Athén. Két benzines palackot dobtak a görög kulturális minisztérium épületére – közölték helyi rendőrségi források, hozzáfűzve, hogy az első helyszíni vizsgálatok alapján kisebb anyagi károk keletkeztek. Ez a főhatóság is részt vesz az augusztusi nyári olimpiai játékok előkészítésében. Egyelőre egyetlen szervezet sem vállalta magára a merénylet elkövetését.
A támadást azt követően
hajtották végre, hogy szerdán Görögországban élénk politikai vita kezdődött arról: az olimpia idején az Egyesült Államok nyújtson-e katonai segítséget a játékok
védelmére. (MTI)

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál