Hősként fogadták a Fülöp-szigetek fővárosában a délkelet-ázsiai ország iraki fogságból hazaérkező állampolgárát. Időközben az Egyesült Államok nagykövete arra figyelmeztetett, következményei lehetnek annak, hogy a manilai kormány kivonta katonáit Irakból. A Fülöp-szigetek – az Egyesült Államok volt gyarmata – jelentős mértékben rá van utalva az amerikai gazdasági segélyekre.
Az iraki túszdrámák azonban még tartanak. Tegnap azonosították az egyik túszul ejtett bolgárt – Georgi Lazov lefejezett holttestét néhány nappal ezelőtt találták meg. Időközben a Tigris folyóban újabb lefejezett holttestet találtak, azt gyanítják, hogy a másik bolgár áldozat lehet. Három kenyait ejtettek foglyul a külföldi gépkocsivezetők egy csoportját is fogva tartó iraki emberrablók, nem pedig kettőt, mint korábban jelezték.
Huszonöt fegyveres támadó meghalt, tizenhét megsebesült amerikai tengerészgyalogosokkal vívott tűzharcában, további huszonötöt pedig elfogtak az amerikai erők az iraki Ramádiban – közölte az amerikai hadsereg. Az összecsapásban tizennégy amerikai katona is megsebesült, de egyikük sincs életveszélyes állapotban.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult a háborús és az emberiség ellen elkövetett bűnökkel vádolt Szaddám Huszein iraki exdiktátor ügyvédcsapata – jelentette be a jogászok egyike. Sérelmezik, hogy a volt iraki elnök amerikai fogvatartói nem biztosítják a védők számára a védencükkel való kapcsolattartás jogát. A csoport most Franciaországot igyekszik jogi eszközökkel arra rábírni, hogy kényszerítse rá Washingtont nemzetközi jogból fakadó kötelezettségének betartására.

Rendhagyó árverés – melltartók és bugyik milliós tételben a NAV kínálatában