Becsapódott a Deep Impact

Eredményesen zárta küldetését az amerikai Deep Impact űrszonda: a január 12-én fellőtt szerkezet mosógép méretű, 372 kilogrammos becsapódó egysége a Földtől 133 millió kilométerre, óránként 37 ezer kilométeres sebességgel rohant tegnap kora reggel a hat kilométer átmérőjű Temple–1 üstökös magjába – adta hírül a BBC.

MN-összeállítás
2005. 07. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ütközéstől a Temple–1 felszínén körülbelül száz méter átmérőjű kráter és egy jeges törmelékből álló apró felhő keletkezett.
Don Yeomans, a NASA küldetésében dolgozó tudós szerint a becsapódás ott és akkor történt, amint azt előzőleg eltervezték. Annyit azonban elismert, hogy a detonáció nagyobb volt, mint korábban számolták. Az űrügynökség szakemberei a kísérlettel végre képet alkothatnak az üstökös felszíne alatti rétegekről. A miszszió egyik fő célja az volt, hogy az égitest magjából származó anyagok elemzésével az eddiginél többet tudjanak meg a szakemberek a Naprendszer és az élet keletkezéséről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.