Szerte a nagyvilágban kétperces néma főhajtással emlékeztek az emberek a londoni merényletsorozat áldozataira. Ken Livingstone londoni polgármester előzőleg arra kérte a londoniakat, hogy a megemlékezés idejére jöjjenek ki az üzletekből és munkahelyükről, és a szabad ég alatt fejezzék ki együttérzésüket az áldozatokkal.
London immáron hivatalosan is az al-Kaidához tartozó szervezetnek tulajdonítja a merényleteket. A brit miniszterelnöki hivatal csütörtöki közleménye tartalmazza az Oszama bin Laden vezette al-Kaida nemzetközi terrorhálózat által az utóbbi tizenkét évben elkövetett terrorcselekményeket.
A hatóságok azt gyanítják, hogy életben van az ötödik, állítólag jamaicai származású terrorista, akit a lutoni pályaudvar ipari kamerája a Londonba induló négy merénylő mellett rögzített. Félő, hogy – akár egyedül, akár ismeretlen társaival – újabb merényletre készül. A fővárosi metróközlekedést még mindig érinti a múlt heti akció, hiszen a vonalak egy részén még mindig nem járnak a szerelvények. A King’s Cross pályaudvart naponta használó százezrek azzal a tudattal sietnek vonataikhoz, hogy harminc méterrel alattuk még mindig holttestek után kutatnak a felrobbantott kocsi roncsai közül. A főváros élete ennek ellenére nagyjából visszatért a normális kerékvágásba, bár feltűnő a szokásosnál sokkal erősebb rendőri jelenlét a legforgalmasabb pontokon. A metró utasai gyanakvással tekintenek minden látszólag gazdátlan csomagra. Londonban eddig nem volt nyoma annak, hogy a lakosság általában ellenszenvet vagy gyanakvást érezne nyilvánvalóan pakisztáni származású járókelőkkel vagy utasokkal szemben.
Ezzel szemben az ország északi részén – például Bradfordban, ahol mindig is volt feszültség ázsiaiak és fehérek között – ugyanez nem mondható el. Arrafelé érezhető, hogy Nagy-Britannia mintegy másfél milliósra becsült mozlim kisebbsége tart valamilyen megtorlástól, de legalábbis attól, hogy a többség gyanakodva tekint közösségük fiatal férfi tagjaira. A visszatérő vád szerint róluk feltételezik a leginkább, hogy közük van a terrorakciót végrehajtó tettesekhez.
Szaúdi finanszírozás? Stuart Levey amerikai pénzügyi államtitkár szerint a gazdag szaúdiak továbbra is jelentős mértékben hozzájárulnak az iszlám szélsőségesek finanszírozásához annak ellenére, hogy a királyság jelentős erőfeszítéseket tesz a pénzelési csatornák felszámolása érdekében. Amerikai vezetők azt is közölték, hogy aggasztónak találják három, világszerte tevékenykedő szaúd-arábiai jótékonysági alapítvány működését. A rijádi kormány bejelentette, hogy bizottságot hoz létre a karitatív szervezetek ellenőrzésére, de Washingtonban bizonyítékát szeretnék látni annak, hogy a tervezett intézkedések valóban hatályba léptek.