Szeretjük a BKV-t, mert annyira igyekszik. Nem valahonnan valahová, ez ügyben inkább a lassan járj, talán egyszer odaérsz népi bölcsesség híve, csak úgy píárügyileg, ami ilyen ínséges időkben – tíz éve tartó dugó, késelés a buszon, hamis bérletek – fontos dolog.
Most éppen egy nyereményjátékot eszeltek ki ezek a furfangos PR-osok, aminek azt a címet adták, hogy „A 2-es metró a korabeli sajtó tükrében” (In: Metro újság), és ez gyönyörű, ilyen szlogent egy játékhoz akkor se tudnék kitalálni, ha agyonvernének; talán ezért nem vagyok a BKV PR-osa vagy Aba Botond.
A játékra szóló felhívás nagyjából úgy néz ki, mint valamelyik közbeszerzési értesítés, csak kék alapon, és valóban szerepel rajta egy szép idézet a korabeli sajtóból, ami azért is jó, mert így meg lehet állapítani, hogy a magyar sajtónyelv nem romlott sokat, vagyis akkor is épp olyan lapos, unalmas és blőd volt, mint ma.
A kérdések a következők: 1.: Mi a tübbing? 2.: Az alagútépítés során hogy védekeztek a vízbetörés és a gázszivárgás ellen? 3.: A kelet–nyugati metróvonalon kívül mely további vonalak építését tervezték az 1970-es években? (A 2095-ös nyereményjáték tuti befutó kérdése: Mióta tervezi Demszky Gábor a négyes metrót?)
A nyeremény egy harmincnapos BKV-bérlet, ami kis szerencsével nem hamis, mert a hamis bérletek miatt a Rend őrei pár órára fogdába szokták csukni az Állampolgárt, majd ezután főrendőrileg leveleket szoktak írni az ÉS-nek, amelyben kifejtik, hogy az eseményre a törvények és a szabályok nevében került sor a jogos intézkedés keretében, úgy rendőrileg, mint emberileg; és miután a Rend őrei, akik tesznek arra, hogy néha emberek gyilkolják le egymást valamelyik buszon, viszont a hamis bérletért baromi sok pénzt fizető állampolgárt megbilincselik, bizalmatlanok, ragaszkodnak ahhoz, hogy a levelüket szó szerint közöljék, vidám perceket szerezve ezzel az olvasónak. Aki épp azon töpreng valamelyik tervezett metró nyomvonalán gyalogolva, hogy mi a franc az a tübbing, és tulajdonképpen ezt az egészet komolyan gondolja-e valaki, mert ha igen, akkor felhagy minden reménnyel, és menekültstátusért folyamodik Ulánbátorban, magyarázatként meg magával viszi a főrendőr levelét és a BKV-nyereményjáték hirdetését.

„A családok jelentik az erős alapot, amelyen a nemzetek állnak” – Hankó Balázs demográfiáról, családról, egyetemekről és Ferenc pápáról