Folytatódó lejtmenet

Úgy tűnik, várni kell a Budapesti Értéktőzsdén a húszezer pontos álomhatár tartós áttörésére, a csütörtöki lejtmenetet követően ugyanis tegnap ismét negatív korrekcióval zárt a BUX. Míg az angol és a német piacok fő indikátorai mérsékelt emelkedést jeleztek, Párizsban félszázalékos lejtmenet volt tapasztalható. A tengerentúlon a vártnál gyengébb Microsoft- és Google-eredmények miatt leginkább a technológiai papírokkal telített Nasdaq-mutató mozdult lefelé. A Dow Jones és az S & P500-as mutatók alig változtak.

Dénes Zoltán
2005. 07. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tudta korrigálni csütörtöki veszteségeit a Budapesti Értéktőzsde fő mutatója, s a hét utolsó napján is csökkenéssel zárt. A BUX minimális, 0,1 százalékos veszteséggel nyitott, ám rövid idő alatt 19 900 pont fölé küzdötte fel magát, ahonnan viszont igen könnyedén szánkózott vissza a
19 677 pontos napi minimumát jelentő szintre. A budapesti indikátor végül egy jól sikerült hajrának köszönhetően a kereskedés utolsó perceiben szinte előző napi zárószintjére kúszott vissza. A BUX mindössze nyolcmilliárdos forgalom mellett, 23,62 pontos veszteséggel, 19 860 ponton zárt, ami csütörtöki záróértékéhez képest 0,12 százalékos csökkenés. Az index utolsó pillanatokban történő javulását a Mol- és az MTelekom-papírok kereskedés végi előretörése segítette. A napközben a negatív oldalon mozgó részvények ugyanis ekkor a nagyobb vételi nyomás hatására átlendültek a pozitív tartományba. A legnagyobb, 2,1 milliárdos érdeklődést vonzó Mol kurzusa 0,3 százalékkal, 18 700 forintra, míg a 828 milliós forgalmat generáló MTelekom 1,1 százalékkal, 915 forintra javult. A leggyengébb láncszemnek ezúttal a gyógyszerszektor bizonyult. A Richter részvényei 0,7 százalékkal, 29 950 forintra gyengültek, míg kisebbik szektortársa, az Egis 1,8 százalékos süllyedést követően 19 240 forinton zárt. Az utóbbi napoktól eltérően tegnap a kisebb papírok sem nagyon remekeltek. A BorsodChem 0,8 százalékkal, 2401 forintra ereszkedett, a csütörtökön ralizó Antenna pedig 5085 forintra gyengült. Visszacsúszott 0,9 százalékkal az ÉMÁSZ, 1,3 százalékkal a Fotex és 1,9 százalékkal a Synergon is. Az FHB-papírok kurzusa pedig 1410 forinton stagnált.
Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Rt. üzletkötője a távirati irodának elmondta: a 8 milliárd forintot alig meghaladó forgalom nagyon gyenge, érdektelen kereskedési napot jelez. Tegnap mind a vételek, mind az eladások elmaradtak, az elmúlt napok jelentős növekedése után a piac feltehetően kivár.
A csütörtöki heves árfolyammozgások után alacsony volt a forgalom a devizapiacon is. A forint szűk sávban ingadozva, a csütörtöki árfolyamán zárt pénteken, a kereskedők a jövő héten további erősödésre számítanak – számolt be az MTI–Eco. Az euróval 245,30– 245,80 forint között kereskedtek napközben, majd fél négy tájban az előző napival megegyező, 245,60/ 80 forinton jegyezték. A forint 13 százalékon maradt a +/–15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A dollárt délután 202,25/45 forinton jegyezték, mintegy 80 fillérrel erősebben a 201,50 forint körüli csütörtöki jegyzésnél. A kereskedők megjegyezték, hogy az utóbbi időben lazul a korreláció a régió valutáinak az euróval szembeni mozgása között, s bár a forint és a zloty is erősödik, a forint meredekebben tart felfelé. A forint zlotyval szembeni erősödését az állampapírpiacról induló hatások okozzák – mintegy másfél hónapja német végbefektetők a lengyel államkötvényeiket a kedvezőbb magyar hozamok miatt folyamatosan magyar államkötvényekre cserélik.
Lapzártakor vegyes képet mutattak a nyugat-európai börzék indikátorai. A londoni FTSE 100-as 0,34 százalékos, a DAX30 pedig 0,1 százalékos nyereséget jelzett, a CAC40 ugyanakkor 0,3 százalékos veszteséget mutatott. Németországban a legjobban a Schering papírjai szerepeltek, melyek kurzusa 2,58 százalékkal javult. A gyógyszergyár növelte idei nyereségkulcs-előrejelzését, miután a második negyedévi eredménye meghaladta az elemzői várakozásokat.
Bár a határidős indexek eséssel reagáltak a londoni eseményekre, nyitás után minimális mozgásokat jeleztek a főbb mutatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.