Korrigált a BUX

Kezdetben az eladói oldal került túlsúlyba a hét utolsó napján a Budapesti Értéktőzsdén, ugyanakkor a rövid lejtmenetet követően ismét megjelentek a vevők a piacon. Délutánra a BUX újra a húszezer pontos határérték felé tartott, ám a kereskedés végére negatív irányba mozdult az index.

Dénes Zoltán
2005. 07. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közel 28 pontos csökkenéssel nyitott tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, ám a délelőtti bizonytalankodás után újra a pozitív oldalra küzdötte magát. A BUX kora délutánig szép lassan felfelé araszolgatott, ám a 15 órakor elért 19 955 pontos napi maximumot ismét kis bizonytalanság, majd lejtmenet követte. A kereskedés végére már igencsak kérdéses volt, hogy mi fog történni, hiszen a nap során végig a veszteséges oldalon mozgó Mol rövid ideig átlendült a pozitív tartományba. Mindazonáltal az olajpapír ismételt gyengülésével egy időben a kereskedés során addig emelkedő trendben lévő MTelekom árfolyama is lejtőre került. Végül elsősorban e két papír, illetve a Richter gyengülésének következtében az index korrekcióval zárt. A BUX 0,5 százalékos veszteséggel, 19 758 ponton fejezte be a napot. A részvénypiac forgalma 18,9 milliárd forint volt. A vezető részvények közül csak az OTP tudott ismét erősödni, mégpedig jelentős, 7,8 milliárd forintos forgalomban 57 forinttal, 7340 forintra javult. Az 5,7 milliárd forintos érdeklődést vonzó Mol kurzusa 290 forinttal 18 600 forintra gyengült. A Richter-részvények ára 2,6 milliárdos forgalom mellett 695 forinttal, 31 205 forintra ereszkedett. A Magyar Telekom árfolyama pedig 7 forinttal, 883 forintra csökkent. A kisebb papírok közül a BorsodChem szinte előző napi szintjén, 2310 forinton zárt. Emelkedett még 1,6 százalékkal az Econet, 1,4 százalékkal a Philaxia és 1 százalékkal az Antenna Hungária árfolyama.
A nap eleji mérsékelt gyengülés után délutánra visszaerősödött a forint a bankközi devizapiacon. Az eurót pénteken 246,60–247 forintos szűk sávban jegyezték, 25 fillérrel erősebben a csütörtöki árfolyamnál. A forint 7 bázisponttal, 12,63 százalékra gyengült a +/–15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A dollárral 204,30/40 forinton kereskedtek, egy forinttal erősebben a csütörtöki 203,30/40 forintnál.
A nyugat-európai börzéken továbbra is a gyógyszergyártók taroltak elsősorban, ám jelentősebb mozgásokat lehetett tapasztalni a gyengülő olaj- és az erősödő légiipari papírok esetében. A párizsi CAC40 szinte stagnálva, a frankfurti DAX30 0,3 százalékos pluszban, a londoni FTSE100-as pedig 0,5 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A tengerentúli börzéken kedvező hangulatot teremtettek a vártnál jobb makroadatok, illetve a michigani bizalmi index, mely ismét meghaladta az elemzők várakozásait. A Wall Street mutatói mérsékelt javulással kezdtek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.