Molnár László ügyében csütörtökre rendkívüli házbizottsági ülést kezdeményezett Deutsch Tamás (Fidesz), aki a frakcióvezetőknek és Szili Katalin házelnöknek írt levelében azt kérdezi: helyénvaló-e, hogy egy bíróság által elmarasztalt politikus vezessen egy felelős vizsgálóbizottságot?
– Huszonnégy óra alatt kiderült, hogy Molnár László nem mondott igazat – közölte Répássy Róbert. A fideszes képviselő, összefoglalva az utóbbi egy nap eseményeit, elmondta: Molnár először csak egy ellene hozott ítéletet ismert el, majd kiderült, hogy nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt, kétrendbeli számviteli fegyelem megsértésének vétsége miatt, valamint magánokirat-hamisítás vétsége miatt is elítélte a bíróság. – Egy másik eljárásban hatrendbeli közokirat-hamisítás bűntette miatt vonták felelősségre jogerősen az MSZP-s képviselőt, aki egy napilapnak (a Magyar Nemzetnek) nyilatkozva elárulta azt is, hogy egy további ítélet is van ellene – sorolta Répássy. – Akit már elítéltek okirat-hamisításért vagy gazdasági bűncselekményekért, ne akarja bizottsági elnökként elbírálni, hogy egy okirat valódi-e vagy sem – nyilatkozta. Elsőként lapunk számolt be a Molnár elleni ítéletekről.
Bár a politikus elismerte az elmarasztalásokat, az MSZP mégsem kívánja visszahívni a bizottság éléről. Ezt Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője a Nap-kelte tegnapi adásában úgy nyomatékosította: nem, háromszázszor is nem. Kifejtette, hogy Molnár 1992-ben gazdasági vétséget követett el, ezért pénzbüntetésre ítélték, tehát nem lett büntetett előéletű. Később elismerte, hogy az évszámot illetően tévedett. Állította, maga az ítélet azért lett ilyen enyhe, mert kiderült, hogy semmiféle személyes és anyagi haszna nem származott az ügyből, s akkoriban nem volt politikus.
Molnár ezzel szemben a rendszerváltásig a békéscsabai KISZ-bizottság politikai munkatársaként dolgozott, s hétfői tájékoztatóján ki is tért arra, hogy tevékenysége miatt pártkritika is érte, mondván, a KISZ ne vállalkozzon, hanem politizáljon. Az ellene hozott egyik ítélet indoklása szerint pedig azért nem kapott börtönt, mert az elkövetés óta sok idő telt el, és kiskorú gyermekéről gondoskodott.
Deutsch Tamás rendkívüli házbizottsági ülést kezdeményezett
Répássy Róbert: Kiderült, hogy a bizottsági elnök nem mondott igazat
Lendvai Ildikó arra hivatkozott, Molnár csak pénzbüntetést kapott
Molnár László felfedte, annak idején hogyan trükköztek a szocpollal
A fővizsgáló sajátos jogértelmezése. A jogvégzett Molnár László a stop.hu internetes lapnak adott interjújában azt mondta: „kezdi megérteni, melyik ügyről van szó.” A bírósági ítéletekről kijelentette: „Nem azt mondom, hogy tévedett az, aki az akkori szabályokat így értelmezte. Ezért nem csináltam belőle nagy gondot, mert erről van szó. Ezt intellektuális közokirat-hamisításnak nevezik. Sok ilyenünk volt, nem csupán hat, mondom most is! (…) Ők azt mondják, hűtlenül kezeltem a cég pénzét, mert ilyeneket tettem. Ez kísértetiesen hasonlít a sárazsadányi tagikölcsön-dologhoz.” Az Orbán-bizottságra utalva úgy folytatta: „Nagyon közel jutottam az igazsághoz, és ők ezt pontosan tudják. Én megjártam mindkét oldalt. Tudom, hogy melyik lépés mi után következik. Miért kezdenek el ezzel mocskolódni? Ezzel semmit nem érnek el, ugyanis a mai jogi helyzetben nem vagyok köteles számot adni arról, ami azonnali mentességet jelent.” Felfedte azt is, hogy miként lehetett abban az időben ügyeskedni a szociálpolitikai támogatással. Egy felvetésre pedig, hogy akkoriban 30 ezer forint volt hivatalosan a fizetése, azt felelte: „céges Opel Vectrát használtam (…), meg egyéb juttatások. Meg ugyanaz a kis Polski, amit a vagyonnyilatkozatomba beírtam.”