Merénylet Csecsenföldön
Mahacskala. Robbanószerkezet lépett működésbe Dagesztán dél-oroszországi autonóm köztársaság fővárosában, Mahacskalában. A detonáció következtében életét vesztette az orosz belügyi egységek tíz tagja, további hét személy megsebesült. A pokolgép
robbanásáról Zaur Iszajev helyi kormányzóhelyettes számolt be. (MTI)
Iraki támadás
Bagdad. Öngyilkos merényletet követtek el az iraki fővárosban a kormányfő pártjának székháza közelében. Ibrahím al-Dzsaafari, az amerikaiak által hatalomra segített iraki ideiglenes kormány feje
nem tartózkodott az épületben a robbantás idején. A detonáció megölte az épület egyik őrét, legalább négy további személynek pedig sérüléseket okozott. Az öngyilkos merénylő az épülettől 25 méternyire lévő ellenőrző ponthoz hajtott robbanóanyaggal megrakott gépkocsiján, s ott hozta működésbe a detonátort. (MTI)
Orosz–kínai bírálat Washingtonnak
Moszkva. A moszkvai orosz–kínai csúcstalálkozóról kiadott közös nyilatkozat elítéli „az erejükkel visszaélő, fölényeskedő” államokat.
A Vlagyimir Putyin orosz és Hu Csin-tao (Hu Jintao) kínai államfő aláírását viselő dokumentumot elemzők az Egyesült Államoknak címzett üzenetként értékelik. A két elnök pénteki tárgyalásáról kiadott okmány szerint Kína és Oroszország stratégiai kapcsolatok kiépítésére törekszik. (MTI)
Grúziai zavargások
Tbiliszi. Újabb tüntetést oszlattak fel a grúz fővárosban, miután két nemzetközi hírű szakembert, a birkózószövetség elnökét és egy korábbi dzsúdóvilágbajnokot őrizetbe vettek a hatóságok. A szabadon bocsátásukért folytatott szimpátiatüntetés tiltakozássá alakult át. Az akció résztevőit a rendőrség különleges alakulatai erőszakkal távolították el az úttestről, a rendfenntartó erők és a tüntetők között dulakodás alakult ki. Több személyt őrizetbe vettek, néhányan megsérültek. (MTI)
Összefogás Egyiptomban
Kairó. A Muzulmán Testvérek egyiptomi ellenzéki mozgalom csatlakozott a politikai szabadságjogok kiterjesztését követelő többi egyiptomi ellenzéki csoporthoz, a liberálisokhoz és a szocialistákhoz. Egyiptomban idén rendeznek első ízben olyan elnökválasztást, amelyen több jelölt vehet részt. A 77. évében járó Hoszni Mubarak egyiptomi elnök győzelme esetén ötödik hatéves elnöki mandátumát kezdheti meg. (MTI)
Tajvan az uniós fegyverembargóról
Tajpej. Videoüzenetben hívta fel a figyelmet a kínai emberi jogi helyzetre az International Society for Human Rights nevű szervezet éves konferenciáján Frank Chang-ting Hsieh tajvani miniszterelnök. Egyúttal felszólította az uniót, hogy tartsa fenn Pekinggel szemben foganatosított fegyverembargóját. (MN)
Szentkirályi Alexandra: Karácsony vígan nyaral, miközben Budapest káoszba fullad
