Kulcsár Attila kifogástalanul betartotta a házi őrizet szabályait, illetve befejeződött a K&H Equities Rt.-nél történt bűncselekmények nyomozása, ezért a Fővárosi Bíróság (FB) lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette a gyanúsítottal szembeni kényszerintézkedést. A döntés értelmében a bróker ezentúl szabadon mozoghat Budapesten, a fővárost pedig külön engedéllyel elhagyhatja. Az FB közleményéből kitűnik, hogy a K&H Bank volt ügyvezető igazgatója heti egy alkalommal, ellenőrzés céljából köteles jelentkezni a bíróság által kijelölt rendőrkapitányságon. A lakhelyelhagyási tilalom az elsőfokú bíróság tárgyalás-előkészítése során hozandó határozatáig tart.
A különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette és más bűncselekmények miatt indult büntetőügy huszonhat gyanúsítottja közül már senki nincs házi őrizetben. Kerék Csaba, a Britton Kft. ügyvezetője, Bitvai Miklós, az Állami Autópálya Kezelő Rt. volt vezérigazgatója, Rejtő E. Tibor, a K&H Bank volt vezérigazgatója, Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettese, volt fővárosi MSZP-s képviselő és Abdo Mahmoud szír pénzváltó ellen lakhelyelhagyási tilalom van érvényben.
*
Tegnapi írásunk nyomán Kereszty Gábor, az MTM SBS vezérigazgatója elismerte, hogy volt pénzmozgás a TV2-t tulajdonló társaság és a brókerbotrányban pénzmosóként megjelenő, a szökésben lévő Schönthal Henrik által vezetett Montrade Ltd. között. Kereszty az Indexnek kifejtette, hogy nem félmillió, hanem 275 ezer dollárt (50 millió forint) utaltak át a Montrade nevű off-shore cégnek. – A szerződést 2002 júliusában kötötték arra, hogy a Montrade külföldi szerződések megkötésében közreműködjön – mondta a vezérigazgató. Hozzátette: akkor még nem lehetett tudni, hogy ez milyen cég. Kereszty elmondta azt is, hogy a Montrade nevében külföldiek tárgyaltak. Úgy tudjuk egyébként, hogy a vezérigazgató által hivatkozott szerződéseknek a büntetőügy nyomozati iratai között nincs nyoma.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
