Szabadabban mozoghat Kulcsár

Lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette a Kulcsár Attilával szembeni kényszerintézkedést a Fővárosi Bíróság, a döntés értelmében a bróker ezentúl szabadon mozoghat Budapesten, míg a fővárost külön engedéllyel hagyhatja el. Eközben az MTM SBS vezérigazgatója elismerte, hogy volt pénzmozgás a brókerügyben pénzmosóként megjelenő Montrade és a TV2-t birtokló cég között.

Munkatársunktól
2005. 07. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kulcsár Attila kifogástalanul betartotta a házi őrizet szabályait, illetve befejeződött a K&H Equities Rt.-nél történt bűncselekmények nyomozása, ezért a Fővárosi Bíróság (FB) lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette a gyanúsítottal szembeni kényszerintézkedést. A döntés értelmében a bróker ezentúl szabadon mozoghat Budapesten, a fővárost pedig külön engedéllyel elhagyhatja. Az FB közleményéből kitűnik, hogy a K&H Bank volt ügyvezető igazgatója heti egy alkalommal, ellenőrzés céljából köteles jelentkezni a bíróság által kijelölt rendőrkapitányságon. A lakhelyelhagyási tilalom az elsőfokú bíróság tárgyalás-előkészítése során hozandó határozatáig tart.
A különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette és más bűncselekmények miatt indult büntetőügy huszonhat gyanúsítottja közül már senki nincs házi őrizetben. Kerék Csaba, a Britton Kft. ügyvezetője, Bitvai Miklós, az Állami Autópálya Kezelő Rt. volt vezérigazgatója, Rejtő E. Tibor, a K&H Bank volt vezérigazgatója, Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettese, volt fővárosi MSZP-s képviselő és Abdo Mahmoud szír pénzváltó ellen lakhelyelhagyási tilalom van érvényben.
*
Tegnapi írásunk nyomán Kereszty Gábor, az MTM SBS vezérigazgatója elismerte, hogy volt pénzmozgás a TV2-t tulajdonló társaság és a brókerbotrányban pénzmosóként megjelenő, a szökésben lévő Schönthal Henrik által vezetett Montrade Ltd. között. Kereszty az Indexnek kifejtette, hogy nem félmillió, hanem 275 ezer dollárt (50 millió forint) utaltak át a Montrade nevű off-shore cégnek. – A szerződést 2002 júliusában kötötték arra, hogy a Montrade külföldi szerződések megkötésében közreműködjön – mondta a vezérigazgató. Hozzátette: akkor még nem lehetett tudni, hogy ez milyen cég. Kereszty elmondta azt is, hogy a Montrade nevében külföldiek tárgyaltak. Úgy tudjuk egyébként, hogy a vezérigazgató által hivatkozott szerződéseknek a büntetőügy nyomozati iratai között nincs nyoma.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.