Öt kereskedelmi médium és a Magyar Újságírók Országos Szövetsége az Alkotmánybírósághoz fordul amiatt, hogy a médiumok nem tájékoztathatnak saját képanyaggal a törvényhozás munkájáról. Az Országgyűlésnek 1997-ben törvényt kellett volna alkotnia arról, milyen közvetítések lehetségesek a Parlament épületéből. Az 1996-os médiatörvény ugyanis egy esztendőt adott erre. A jogszabály nem készült el, ehelyett az Országgyűlés elnöke olyan rendelkezést adott ki, amely ellentétes az alkotmánnyal és a sajtótörvénnyel. A rendelkezés ugyanis megszabja, hogy az időközben létrehozott, zárt láncú parlamenti hálózaton keresztül milyen képek továbbíthatók a nézőkhöz. Ez korlátozza a tájékozódás jogát és a tájékoztatási kötelezettséget.
Az RTL Klub, a TV2, a Hír TV, a Magyar ATV, a Független Hírügynökség és a Magyar Újságírók Országos Szövetsége cenzúráról beszél a kialakult helyzetben. Az Alkotmánybírósághoz intézett beadványukban kérik az alkotmánysértő mulasztás megállapítását és a sajtószabadságot sértő házelnöki rendelkezés megsemmisítését.
Az aláírók szerint a mostani szabályok miatt például nem láthatnak a nézők olyan ülést, ahol a 386 képviselőnek csak töredéke vesz részt, „az Országgyűlés saját kamerái ugyanis ilyenkor szándékosan nem adnak teljes képet az ülésteremről”.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
