A koccintáson kívül utaltak is

Bár Lamperth Mónika férje korábban kifejtette, hogy „soha nem dolgozott a Britton Kft.-nek”, a Fidesz tegnap bemutatta bizonyítékait, amelyek szerint a brókerbotrányban érintett cég, valamint a Jegesy és Pallos Ügyvédi Iroda között különféle szerződések mellett pénzmozgás is volt. Gyurcsány Ferenc kormányfő nem gondolkodik minisztere visszahívásán.

Munkatársunktól
2005. 08. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Soha nem dolgoztam a Britton Kft.-nek, azaz ezzel a kijelentésével Répássy Róbert valótlanságot állít – ezt Jegesy András nyilatkozta még 2005. április 22-én, miután a fideszes képviselő sajtótájékoztatót tartott a témában. Az ügyvéd szerint rajta keresztül feleségét, Lamperth Mónikát akarják lejáratni. A belügyminiszter akkor szóvivőjén keresztül megüzente, hogy ugyanazon az állásponton van az ügyben, mint férje.
Demeter Ervin tegnap a vállalkozás Újpesti rakparton lévő székháza előtt olyan dokumentumokat mutatott be, amelyek az ellenzéki párt szerint cáfolják az MSZP-s politikus, valamint házastársa állításait.
Még 2002 augusztusában kötött bérleti szerződést a Kulcsár Attila által képviselt Britton Kft. a Jegesy és Pallos Ügyvédi Irodával, amelynek értelmében ez utóbbiak határozatlan időre bérbe vették a vállalkozás mintegy 150 négyzetméteres irodahelyiségét. Demeter Ervin megjegyezte, hogy a bérleti díj összege nincs feltüntetve a dokumentumban, amiből a fideszes képviselő azt a következtetést vonta le, hogy a piaci ár alatt jutott hozzá a belügyminiszter férjének irodája az ingatlan használatának jogához. Fenti szerződést közvetlenül a K&H-nál történt visszaélések napvilágra kerülése után, 2003. június 30-án bontották fel, ekkor Jegesy neve már nem szerepelt az ügyvédi iroda bélyegzőjén.
*
Szintén 2003. június 30-i keltezésű az az irat, amely a milliárdos sikkasztásban kulcsszerepet vállaló Britton, illetve az ügyvédi iroda között még 2002. október 1-jén létrejött ügyvédi megbízási szerződés megszűnéséről rendelkezik. „Felek megállapodnak, hogy a jelenleg folyamatban lévő ügyekben a megbízott átadja a keletkezett dokumentációkat, és tájékoztatást ad azok jelenlegi állásáról” – olvasható a meglehetősen általános megfogalmazás a Demeter Ervin által bemutatott anyagban.
Azt nem lehet tudni, hogy Lamperth Mónika és férje mit tekint üzleti kapcsolatnak, az azonban a fideszes képviselő beszámolójából kiderült, hogy a Jegesy és Pallos Ügyvédi Iroda számára félmillió forintot utalt át a Britton Kft. 2002. november 15-én a K&H 402-es számú Vigadó téri fiókján keresztül. A pénzintézet e kirendeltsége volt az, amelynek a technikai számláját felhasználva történt a K&H Equities Rt. ügyfelei pénzének eltulajdonítása. Mindezek alapján Demeter Ervin és pártja azt várja Gyurcsány Ferenc miniszterelnöktől, hogy mentse fel „alkalmatlan” belügyminiszterét, aki a politikus szerint többször is találkozott, egy esetben magánlakáson (Kodela Lászlónál) Kulcsár Attilával. László Boglár erre reagálva az MTI-nek elmondta, hogy a miniszterelnök „még csak el sem gondolkodik azon, hogy a belügyminiszterét visszahívja”. A kormányszóvivő kijelentette azt is, hogy „Demeter Ervin eddigi hivatkozásai mind hiteltelennek bizonyultak, olyanoknak, amelyek távol állnak a valóságtól”.
A Belügyminisztérium közleményt adott ki, amelyben Lamperth Mónika megerősíti korábbi álláspontját, miszerint férje nem állt üzleti kapcsolatban az „úgynevezett álbrókerügy érintettjeivel”. A politikus hangsúlyozta, hogy férje kész jogi elégtételt venni mindazokon, akik mást állítva rágalmaznak vagy becsületet sértenek. A tárcavezető felhívta a figyelmet Pallos Dénes sajtóban közzétett nyilatkozatára, amely szerint egymástól elkülönülő tevékenységre alapított közös név alatt Jegesyvel ügyvédi irodát, tehát kizárólag Pallos végzett a Brittonnak jogi tevékenységet.
A K&H-ügy főszereplőivel ezzel szemben – ahogy az a lapunk által nyilvánosságra hozott fényképekből kiderül – nemcsak Pallos Dénes koccintott pezsgővel, hanem Jegesy András is. A belügyminiszter férje egy Britton-bulin mások mellett a szökésben lévő, a gyanú szerint a bűncselekményben pénzmosóként fellépő Schönthal Henrikkel, a sikkasztással gyanúsított Kerék Csabával és a pénzmosással gyanúsított Mészáros Jánossal töltötte idejét. A rendezvényen megjelent Puch László, az MSZP pénztárnoka és Baja Ferenc kancelláriai államtitkár is. Velük kapcsolatban a Magyar Hírlap megírta, hogy a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal vizsgálja érintettségüket, bankszámláik pénzmozgásait. A napilap által megkérdezett szakértők kifejtették, hogy szerintük a két képviselő meggyanúsítása „megkerülhetetlen”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.