A Raiffeisené a Bank Aval

2005. 08. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombaton befejeződtek azok a tárgyalások, melyek eredményeként a bécsi székhelyű Raiffeisen International Bank-Holding AG (Raiffeisen International) korábbi tulajdonosaitól megvásárolta az ukrán Bank Avalt. A Raiffeisen International így a Bank Aval – Ukrajna második legnagyobb bankja – részvényeinek 93,5 százalékát birtokolja. A két fél megállapodása szerint a vételárat nem hozzák nyilvánosságra. A tranzakció létrejöttéhez még az Ukrán Nemzeti Bank, valamint más osztrák és ukrán hatóságok engedélye is szükséges.
Herbert Stepic, a Raiffeisen International vezérigazgatója szerint a felvásárlás újabb fontos lépés volt annak érdekében, hogy a Raiffeisen International biztosítsa vezető szerepét mind Ukrajnában, mind pedig Kelet-Közép-Európában: „Ukrajna számunkra az egyik legfontosabb piac. Az akvizícióval a Raiffeisen Ukrajna első számú bankja lesz. A Bank Aval stabil gazdasági helyzetével és egyedülálló országos fiókhálózatával remekül illeszkedik az Ukrajnában már jelen lévő Raiffeisen Bankhoz.”
A Bank Avalt 1992-ben alapították. Mérlegfőösszege 2004 végén 1,573 milliárd eurót, adózás előtti eredménye 38 millió eurót, tőkearányos nyeresége adózás előtt 32,6 százalékot tett ki. A bank ekkor
17 950 munkatársat foglalkoztatott, és 1380 fiókkal rendelkezett.
Ukrán leánybankján (JSBC Raiffeisenbank Ukrajna) keresztül a Raiffeisen International 1998 óta van jelen az országban. 2004 végén 627 millió eurós mérlegfőösszeggel (amely 40 százalékos növekedés 2003 végéhez képest) az ország hetedik legnagyobb bankja volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.