Úgy tűnik, hogy a magyarországi privatizáció újabb szánalmas, furcsa és felháborító szakaszához érkezett, hiszen vérlázítóan alacsony a Malévért az orosz fél által ajánlott vételár, s az ajánlattevők nem garantálják a hitelek visszafizetését. További kockázatot jelent, hogy több mint 700 embert lehet elbocsátani a jövő év végéig, 2007-től pedig semmiféle továbbfoglalkoztatási kötelezettséget nem ír elő az új Malév-tulajdonos számára a privatizációs szerződés – fejtette ki tegnapi sajtótájékoztatóján Wintermantel Zsolt, a Fidesz országgyűlési képviselője, aki szerint egyre több olyan információ kerül nyilvánosságra a Malév privatizációja kapcsán, amely egyenként is elég lehet ahhoz, hogy leállítsák a légicég magánosítását. A sajtótájékoztatóba telefonon bekapcsolódott, Demeter Ervin volt titokminiszter bejelentette: a nemzetbiztonsági bizottság összehívását javasolja a Fidesz a Malév Rt. privatizációja miatt, mert sajtóhírek szerint a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) a nemzeti légitársaság privatizációja kapcsán kockázatelemezést készített, s talált is kockázati tényezőket. Mint mondta: e szerint Veres János neve is szóba került az ügyben mint aki „kvázi elvtelenül lobbizik az orosz vevő (Borisz Abramovics, a Malévra pályázó AirBridge Rt. kisebbségi tulajdonosa) mellett”.
Demeter kijelentette: a Fidesz ezért azt javasolja, hogy a nemzetbiztonsági bizottság kérje meg az NBH-tól a kockázati elemzést, és ha igaz a Veres János érintettségéről szóló sajtóhír, akkor hallgassa meg a minisztert is. Wintermantel hozzátette: ha igazak a Veres Jánossal kapcsolatos sajtóhírek, az súlyos erkölcsi kérdéseket vet fel. Kifogásolta, hogy az AirBridge Rt.-t három magánszemély húszmillió forintos törzstőkével alapította, amelynek egyik tulajdonosa Kiss Kálmán volt határőr vezérőrnagy, akit hivatali hatalommal való visszaélés miatt jogerősen elítélt a bíróság. Wintermantel arra vár választ: hogyan fordulhat elő, hogy az ÁPV Rt. egyáltalán szóba áll egy jogerősen elítélt személlyel; továbbá igaz-e, hogy a szocialisták megígérték az AirBridge Rt.-nek az üzletet?
Aljas rágalomnak nevezte lapunk állítását Veres János, aki közölte: hétfői cikkünk szándéka a zavarkeltés volt. Mint fogalmazott, Tóth Andrástól tájékoztatást kért cikkünkkel kapcsolatban, és az államtitkár úgy tájékoztatta őt, hogy írásunk nem felel meg a valóságnak. – Nem készült nemzetbiztonsági kockázati elemzés a Malév privatizációjával kapcsolatban – szögezte le Batiz András kormányszóvivő. Úgy vélte, az ügy kapcsán politikai szenzációhajhászat folyik.
Zelenszkij hiába reménykedik
