Elfogadhatatlannak minősítette az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) tegnapi ülésén mind a munkavállalói, mind a munkaadói oldal, hogy a kormány a megkérdezésük nélkül döntött a természetbeni juttatások járulékterhének 17 százalékos emeléséről.
Az év közbeni adómódosítás, járulékemelés ellentétes a kiszámíthatóság követelményével – hangsúlyozták a munkáltatók, kezdeményezve a törvénymódosítás szeptember 1-jei hatálybalépésének felfüggesztését. A kormány állította: azért nem volt lehetőség a szociális partnerek véleményének kikérésére, mert a törvényjavaslat az utolsó pillanatban került az Országgyűlés költségvetési bizottsága elé. A kabinet szerint a módosítás csak a menedzserek természetbeni juttatásaira, nagy értékű utakra, bútorokra vonatkozna, a munkaadók szerint viszont a dolgozók széles köre által választott más juttatásnál – iskolakezdési, üdülési támogatás – is csökkenti a kiutalt keretet.
Az OÉT elé került a munka törvénykönyve átfogó módosításának koncepciója, amelyre lassan három éve tett ígéretet a kabinet. A hosszas szakbizottsági egyeztetések ellenére a legfontosabb kérdésekben nem értett egyet a munkaadói és a munkavállalói oldal, ugyanakkor egyaránt kifogásolták, hogy a kormányzati előterjesztésben nem szerepel számos korábbi javaslatuk. A szakszervezetek hiányolták, hogy az ígéretek ellenére nem csökken a heti munkaidő, továbbá a 20 perces munkaközi szünet nem számít bele a munkaidőbe. A munkaadók számára elfogadhatatlan a munkaidőalap csökkentése, így nemet mondtak december 24. munkaszüneti nappá nyilvánítására is. Mindkét oldal elutasította a munkaerő-kölcsönzésre vonatkozó javaslatot.

Elképesztő, levegőbe repült egy autó az M1-esen