Félbehagyott tárgyalások
Moszkva. Nem valószínű, hogy folytatódnak a jövő héten az észak-koreai nukleáris programról szóló hatoldalú pekingi tárgyalások – közölte az orosz Interfax hírügynökség egy pekingi észak-koreai diplomáciai forrásra hivatkozva. Feltételezések szerint Phenjan elfogad egy nemzetközi ellenőrzést, Washington pedig bizonyos feltételek teljesülése esetén hajlandó engedélyezni Észak-Korea számára az atomenergia felhasználását. Ha az állítások igazak, továbbra sem folytatódhat a tárgyalások negyedik fordulója. (MTI)
Cseh problémák
Prága. A munkanélküliséget és a drágaságot tartják országuk legnagyobb problémájának a csehek – derült ki abból az országos felmérésből, amelynek eredményét tegnap hozták nyilvánosságra. (MTI)
Bosszút esküdtek
Túl-Karm. Bosszút esküdtek palesztin fegyveres csoportok tegnap a ciszjordániai Túl-Karm menekülttábor ellen előző este végrehajtott izraeli támadásért, amelyben öt palesztin vesztette életét. Az izraeli hadsereg hivatalos közleménye szerint az éjszakai támadás valamennyi áldozata szélsőséges fegyveres aktivista volt. (MTI)
Merénylet a kormányfő ellen
Nazrany. Két nagy erejű robbanás történt tegnap a dél-oroszországi Nazrany városában. A merényletnek áldozatai is vannak. A támadásokban súlyosan megsebesült Ibrahim Malszagov ingusföldi miniszterelnök is, akit kórházba szállítottak. (MTI)
Tálibokkal végeztek
Kabul. Amerikai és afgán katonák egy B–52-es vadászbombázó, egy A–10 harci gép és helikopterek támogatásával 16 tálib fegyverest öltek meg Afganisztán déli részén az elmúlt két nap alatt – közölte az amerikai haderő. A fegyvereseket azért likvidálták, hogy a szeptember 18-i parlamenti és tartományi választások biztonságát garantálják. Mindeközben kiderült, nem terrortámadás, hanem baleset következtében zuhant le Afganisztánban az a helikopter, amelyen 22 spanyol katona vesztette életét. (MTI)
Elnézést kért a tévés prédikátor
Washington. Bocsánatot kért Pat Robertson amerikai ultrakonzervatív televíziós prédikátor, amiért Hugo Chávez venezuelai elnök meggyilkolására szólított fel. A prédikátor miután elnézést kért, tovább folytatta a latin-amerikai ország elnökének a gyalázását. A washingtoni kormány elhatárolta magát a televíziós személyiség szavaitól, amelyeket „helytelennek” minősített. A televíziós prédikátor nem Hugo Chávez kapcsán tett először ilyen szélsőséges kijelentést. (MTI)

Te is más vagy, te sem vagy más?