Röviden

MN
2005. 08. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szaúdiak előre jelezték a robbantást
London. Szaúd-Arábia már hetekkel a július 7-i robbantásos merényletek előtt figyelmeztette a brit hatóságokat, hogy az Egyesült Királyság fővárosát terrorakciók érhetik. A szaúdi biztonsági erők egyik tisztviselője az Observer brit hetilapnak nyilatkozva kijelentette, azután értesítették Londont, miután kinyomozták, hogy egy, az arab országban tevékenykedő al-Kaida-vezető telefonbeszélgetéseket folytatott egy Nagy-Britanniában működő terrorszervezettel. (MN)

Mozlimokkal tárgyal John Howard
Canberra. Tony Blairhez hasonlóan John Howard, Ausztrália miniszterelnöke is csúcsértékezletet kíván tartani országának mozlim vezetőivel abból a célból, hogy elősegítse a radikalizmus elterjedését Ausztráliában – adta hírül a BBC. (MN)

Paisley nem bízik az IRA-ban
Belfast. Ian Paisley, az észak-írországi protestánsok legnagyobb pártjának vezetője (képünkön) legalább két évet várna a katolikusok és a protestánsok hatalommegosztásán alapuló kormány újjáélesztésével, mert kételkedik az Ír Köztársasági Hadsereg (IRA) békés szándékaiban. Az IRA július 28-án jelentette be, hogy véget vet az észak-írországi brit uralom ellen harmincöt éve vívott fegyveres harcának, beszüntet mindenfajta erőszakcselekményt, továbbá ígéretet tett fegyverkészletének teljes felszámolására. (MTI)

Végső döntés a kivonulásról
Jeruzsálem. Az izraeli kormány tegnapi ülésén megadta a végső hozzájárulást ahhoz, hogy a zsidó telepesek első csoportja távozzék a Gázai övezetből – közölte Ariel Saron izraeli kormányfő hivatala. A kivonulás első szakaszát tizenhét miniszter hagyta jóvá öt ellenszavazat mellett annak ellenére, hogy a kiürítés tervével szembeni tiltakozásul a nap folyamán lemondott Benjamin Netanjahu pénzügyminiszter. (MTI)

Központ az elűzött németekért
Berlin. Erika Steinbach a második világháború végén és a háború után kitelepített, elüldözött németek szövetségének vezetője beszédében kitartott amellett, hogy Berlinben valósuljon meg az európai kiűzöttek sorsát dokumentáló központ. A berlini központ elsősorban a német elűzöttek sorsát dokumentálná, de a világon lezajlott elüldözéseket, etnikai tisztogatásokat sem hagyná figyelmen kívül. Főleg cseh és lengyel részről ellenzik a tervet, mert szerintük a dokumentációs központban átírnák a történelmet. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.