Az önkormányzatok nehéz anyagi helyzetük miatt tömegesen adják át intézményeiket az egyházaknak, holott nemkívánatos, hogy a szociális ellátórendszerben meghatározóvá válik az egyháza szerepe; ezért le kell faragni a támogatást a vatikáni megállapodás felülvizsgálatával – e gondolatokat is tartalmazza az ifjúsági, családügyi, szociális és esélyegyenlőségi miniszter Gyurcsány Ferencnek címzett levele, melynek másolata a birtokunkban van.
– Félretájékoztatták a minisztert: az elmúlt évekre visszatekintve nem tudok arról, hogy egyházunk átvett volna önkormányzati szociális intézményeket – cáfolta meg Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) titkára Göncz Kinga állítását. A püspök szerint nem fedi a valóságot Göncz lapunknak tett nyilatkozata sem, miszerint az egyházakkal a szóban forgó ügyben egyeztetett volna a tárcavezető. Leszögezte: az egyházellenes koncepcióval csak a Magyar Nemzet cikkét olvasva szembesültek. Valótlanságnak ítélte az MKPK titkára az egyházak túlfinanszírozásáról szóló miniszteri állítást is. Rámutatott, a háttérben ugyanúgy megtévesztő adatok állnak, mint az oktatási tárca tavalyi támadása esetében.
– Ha elvenné a kormány a szociális intézményeinknek járó kiegészítő támogatást, amint azt Göncz Kinga tanácsolta a miniszterelnöknek, az sértené a vallásos emberek alkotmányos alapjogát a keresztény intézmények alapítására, s hogy ilyen helyeken kérjék a gondozásukat – érvelt a püspök. Végül Veres András azért nevezte megdöbbentőnek a miniszter vatikáni megállapodás felülvizsgálatára tett javaslatát, mert mint mondta, a kormányoldal a vegyes bizottságban egyértelművé tette: nem áll szándékában azt felbontani.
Bölcskei Gusztáv püspököt tegnap nem sikerült elérnünk, de környezetéből úgy tudjuk, a reformátusok sem értenek egyet a szociális miniszter terveivel. – E levél megírásával Göncz Kingáról eltűnt a szakpolitikusi máz, és láthatóvá vált az SZDSZ-es pártjanicsár – vélekedett Semjén Zsolt, a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke. Utalt arra, hogy a Medgyessy-kormány 2002-ben ugyanezzel az antiliberális megoldással próbálkozott, de a szociális törvény módosítását később az Alkotmánybíróság – egy Semjén-beadvány eredményeként – megsemmisítette.

Elképesztő, levegőbe repült egy autó az M1-esen