Meghosszabbította tíz nappal az Európai Bizottság azt a vizsgálatot, amelyet a német E.ON Ruhrgas AG Mol Rt. gázüzletágának megvásárlása ügyében folytat. A felülvizsgálatot megelőzően a magyar Gazdasági Versenyhivatal (GVH) is jelezte Brüsszelnek, hogy a fúzió egyes elemeiben sérti a versenyszabályokat, ennek megítélése érdekében az uniós hatóság további dokumentumokat kért be a felektől.
A GVH kérte az uniós hatóságot, hogy kétlépcsős vizsgálat alá vonja a fúziót, és kötelezze a feleket a versenyügyi feltételek betartására. Brüsszel várhatóan november végén hirdeti ki az összeolvadással kapcsolatos határozatát. A Magyar Energia Hivatal (MEH) június végén jelentette be, hogy engedélyezte a Mol gázüzletágának részbeni eladását az E.ON Ruhrgas Internationalnak. A MEH úgy véli, hogy mind a befolyásszerzés jóváhagyása, vagyis új, tőkeerős stratégiai befektető megjelenése, mind a vevő, az E.ON Ruhrgas International által szabott feltételek javítják a földgázellátás biztonságát, és a jelenleginél több választási lehetőséget biztosítanak a földgázversenypiac szereplői számára.
A Mol és az E.ON Ruhrgas International tavaly november elején hozta nyilvánosságra, hogy kötelező érvényű szerződéseket írtak alá a Mol gázüzletága egy részének eladásáról és a kapcsolódó opciókról. Az E.ON a gázkereskedelemmel foglalkozó Mol Földgázellátó Rt. és a gáztárolással foglalkozó Mol Földgáztároló Rt. 75 százalék mínusz egy szavazatát, valamint a Panrusgáz 50 százalékát veszi meg 7775 millió euróért – írta az MTI–Eco. Része az üzletnek, hogy az E.ON megvásárolja a Mol Panrusgázban meglévő részesedésének 50 százalékát, ezt azonban még az E.ON részvényeseinek és a vezetésének is jóvá kell hagynia.

Kisgyerekes apuka halt szörnyet az M3-ason