Az olajárak hordónkénti 70 dollár feletti rekordszintekről visszaesése tovább erősíti azt a nézetet, miszerint a dollár gyengülése rövid távon megszakad. A szolgáltatóipari ISM-index jelentősen jobb mutatóval, 60,5 helyett 65-ös értékkel került nyilvánosságra. Ennek hatására egy kisebb dollárrali alakult ki, ám jelentős erősödésről nem beszélhetünk még – írta a portfolio.hu az InFinad elemzése alapján.
Az amerikai kormányzat tegnap jelentős mértékben csökkentette az idei második negyedévi munkatermelékenység korábbi adatát. A növekedés, éves szinten számolva, 1,8 százalékos volt, s nem 2,2 százalék, miként a múlt hónap elején közölték. A termelékenység növekedési ütemének lassulása – az első negyedévben még 3,2 százalékos volt a növekedése – a munkaköltségek 2,5 százalékos (második) negyedévi és 4,2 százalékos éves növekedésével indokolható. Ez utóbbi több mint négyéves csúcsot jelent.
A nem túl fényes amerikai makrogazdasági adat és a várhatóan ellentmondásos Federal Reserve Beige Book (a Fed átfogó jelentése) miatt a dollár/euró kurzus tovább távolodik egymástól. Szakértők szerint a következő hetekben továbbra is bizonytalanság uralja a dollár piacát, a Fed szeptember 20-i ülésén várhatóan az alapkamat emeléséről döntenek. A kamatemelést az indokolja, hogy a magas olajárak inflációt gerjesztenek a tengerentúlon, ez viszont áttételesen a dollár euróval szembeni erősödését indukálhatja.
Feljelentették Pankotai Lilit a pride miatt
