Gyurcsány Ferenc miniszterelnök immár meg sem említette korábban teljes kudarcot vallott ötletét, mely felére csökkentette volna az uniós büdzsé tervezési ciklusait, helyette általánosságban, a globális versenyben helytálló Európa szükségességéről beszélt. Az agrártámogatások kapcsán mindenesetre úgy fogalmazott, hogy az új tagállamok „érdekeltek lehetnek” a tízéves átmeneti időszak lerövidítésében. José Manuel Barroso bizottsági elnök a költségvetési megállapodásról azt mondta, hogy ha nem sikerül elfogadása, sérülhet a kohézió.
Jirí Paroubek cseh miniszterelnök a brit elnökség tevékenységével kapcsolatos várakozásainak hangot adva úgy fogalmazott: „Hiszünk abban, hogy Tony Blair inkább európai lesz, mint brit.” Mikulás Dzurinda szlovák kormányfő azt hangsúlyozta, hogy a költségvetés elfogadása az uniós reformelképzelések konkretizálásának előfeltétele.
Az uniós büdzsé mellett a lengyel fél Varsó legfontosabb aktuális diplomáciai törekvését is a budapesti V4 csúcs témájává tette. Marek Belka kormányfő a fehéroroszországi helyzettel kapcsolatos lengyel törekvésekről tájékoztatta partnereit, és támogatást kért az Ukrajna, Lettország és Litvánia által már elfogadott demokratizációs tevékenységhez. Belka szavaiból azt a következtetést lehet levonni, hogy nem tér haza üres kézzel: eszerint a többi visegrádi kormányfőtől „határozott támogatást”, Barrosótól pedig uniós információkat kapott. A bizottság elnöke közölte, hogy az általa vezetett testület ügyvivőt fog küldeni Minszkbe, hogy ezzel egyértelmű legyen az EU jelenléte Fehéroroszországban, amellyel kapcsolatban a lengyel kormányfő emlékeztetett: a kontinens utolsó diktatúrájáról, politikai skanzenről van szó.

Kapu Tibor nem véletlenül indult útnak – ezt kevesen tudják