Tettekre van szükség. Elemezni, összefoglalni és cselekedni – ebben jelölte meg a politika legfőbb feladatát Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a Hír TV-nek adott tegnapi interjújában. A volt kormányfő saját bevallása szerint mindig ellenérzéssel viseltetett az olyan politikusokkal szemben, akik azt hiszik, beszédekkel ki lehet váltani a cselekvést. – Tettek kellenek: adócsökkentés, a kis- és a középvállalkozások támogatása és közmunkaprogramok – hangsúlyozta Orbán, hozzátéve, valamiféle félreértés lehet a kormánypártiak gondolkodásában, akik szerint a politika vitatkozásból áll. A kormányzás lényege a döntés. Annak kapcsán, hogy az ellenzéki politikus hétfőn a parlamentben nem vette igénybe a rendelkezésére álló kétpercnyi időt, hogy a miniszterelnök hozzá intézett támadására reagáljon, Orbán jelezte: bár roszszulestek neki Gyurcsány szavai, nem veszi fel a kesztyűt, nem engedi, hogy a magyar közélet két ember személyeskedő vitájává silányuljon. Utalva arra, hogy az MSZP amerikai kampányszakembereket – ahogy Orbán fogalmazott: válságtanácsadókat – alkalmaz, elmondta: látható volt az erőlködés Gyurcsány Ferencen, aki azt a tanácsot kaphatta, hogy provokálja, bármi áron kényszerítse vitára az ellenzék vezetőjét. Ígérete szerint Orbán ezután sem fog reagálni a hasonló támadásokra.
– Konkrét ügyek vannak, ezekről kell beszélni, nem arról, hogy az embereknek tetszik vagy nem, amit mondunk – így reagált a volt kormányfő arra, hogy Gyurcsány Ferenc a populizmus vádjával illette pártját. – Mi abban a populizmus – kérdezte példaként Orbán –, hogy a Fidesz az emberekkel egyetértésben azt mondja, nem szabad engedni, hogy egy „kapuzárás előtti pániklendülettel” kisöpörjék a kincstárat, privatizálják a megmaradt állami vagyont? Mint mondta, „nem érdemes azon a szinten vitatkozniuk, ahol Gyurcsány próbálkozik: „a félértelmiség, félideológia, publicisztika határmezsgyéjén”.
Az általa nevetségesnek minősített MSZP-s identitáskampány kapcsán hasonlatként megjegyezte: az ember élete során hozott döntésekből vagy kirajzolódik egy arcél, identitás, vagy felesleges kiírni a homlokunkra, kik is szeretnénk lenni. A Fidesznek – jegyezte meg – nem kellett plakátokon hirdetni, hogy a családok pártja, vagy hogy egy nemzeti párt, mert az előbbit döntéseik sora, utóbbit a státustörvény megalkotása világossá tette az ország előtt, sőt arról sem kellett beszélniük, hogy ők a munka pártja, miután az előző ciklusban emelték 50 ezer forintra a minimálbért.
Zivatar és jégeső tör ránk, kiadták a narancs figyelmeztetést
