A libanoni rendőrség a Haríri-gyilkosság ügyében nyomozó ENSZ-tisztségviselő, Detlev Mehlis német ügyész kérésére hajtotta végre ezeket az őrizetbe vételeket – erősítette meg a korábbi híreket a miniszterelnök. Dzsamíl esz-Szajedet, a közbiztonsági szolgálat, Raymond Azar dandártábornokot, a katonai hírszerzés és Ali al-Hadzs vezérőrnagyot, a belbiztonsági szolgálat volt vezetőjét egy kedd hajnali akció során vitték el otthonából az ENSZ által létrehozott vizsgálóbizottság elé, amely ki akarja hallgatni őket – számolt be az MTI. Az elnöki őrgárda vezetője, Musztafa Hamdán tábornok maga jelentkezett a bizottság Bejrúttól északkeletre található irodájában, amikor értesült róla, hogy körözést adtak ki ellene. További Szíria-barát személyeket is őrizetbe vettek, illetve köröznek a Haríri-ügyben folyó nyomozás keretében, például Nászir Kandíl volt parlamenti képviselőt. Az egykori honatya jelenleg Szíriában tartózkodik; a libanoni hatóságok értesítették, hogy körözést adtak ki ellene.
Azok a libanoni politikusok, akik közel álltak Harírihez, szinte egyöntetűen Szíriát, illetve a Szíria-barát libanoni titkosszolgálatot gyanúsították a húsz halálos áldozatot követelő robbantásos merénylettel már a politikai gyilkosság elkövetésének napján, február 14-én is. Az általuk szervezett utcai tiltakozások áprilisban a Libanonban állomásozó szíriai csapatok kivonásához vezettek.
Közben lemondta tegnapra beütemezett libanoni látogatását Javier Solana, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője arra hivatkozva, hogy Brüsszelben sürgős tanácskozás vár rá. Bejrúti kormányforrás szerint nem tűztek ki új időpontot a hétórásra tervezett látogatásra, amelyre az Izraelben és a palesztin területeken folytatandó tárgyalások után került volna sor. Libanoni sajtójelentés szerint lemondta bejrúti tárgyalásait Terje Roed-Larsen, az ENSZ-főtitkár különmegbízottja is, aki nem adott magyarázatot döntésére. Egy névtelenségbe burkolózó libanoni forrás szerint Roed-Larsen a Libanonban még működő szíriai titkos ügynökökről tárgyalt volna Bejrútban. A két út törlése egybeesik azzal a bejrúti bejelentéssel, hogy őrizetbe vették a libanoni nemzetbiztonsági szolgálat három volt vezetőjét Rafík Haríri egykori miniszterelnök meggyilkolása ügyében. Az utóbbi napokban sok libanoni politikus elhagyta az országot attól tartva, hogy merényletet követnek el ellene.
Emberek vitték a Stonehenge köveit: új kutatás cáfolja a gleccserelméletet
