Az anyagból kitűnik, hogy a kormány által egyébként is „kitolt” 2010-es hivatalos céldátummal szemben hazánk legkorábban 2011-ben csatlakozhat az euróövezethez, ennek oka pedig a költségvetési hiány alakulása.
A kormány jövőre sem lesz képes gátat szabni a költségvetési túlköltekezésnek, és a gazdasági növekedés szintje is elmarad majd a régiós versenytársakéhoz képest. A Fitch elemzése is ezt erősíti – áll a Fidesz közleményében.
A Fitch egyébként januárban minősítette le hazánk forintadósságát a magas deficit és a növekvő államadósság miatt, februárban pedig azt állapította meg: csúszhat az euró magyarországi „átvétele”.
*
A júniusban közzétett értékelés pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarország külső finanszírozási igénye jelentős mértékben megnőtt. A Pénzügyminisztérium nem kívánta kommentálni a Fitch értékelését. Kőszegi Márk, a tárca sajtóosztályának helyettes vezetője közölte: az EU felé elküldött felzárkózási programunkban 2010-es euróbevezetési dátum szerepel, s a kormány ehhez tartja magát. A nagy londoni befektetési házak is közzétették térségi jelentéseiket, amelyekben a Fitchhez hasonlóan kétségbe vonják a 2010-es euróbevezetés teljesíthetőségét, megjegyezve, hogy az euró nemcsak az árfolyam-stabilitás kérdését oldhatná meg hazánkban, de elősegíthetné a kiszámíthatóbb makrogazdasági feltételek kialakulását is. A Dresdner Kleinwort Wasserstein legfrissebb jelentése szerint egyre valószínűbb a magyar eurócsatlakozás elcsúszása 2012–2013-ig.

Kisgyerekes apuka halt szörnyet az M3-ason