A magyar póló mérhetetlen gazdagságát mutatja, hogy Matthäustól jó öt méterre, még a gólbírói székben is olimpiai bajnok ücsörgött – történetesen Kenéz György, akinek pályafutása a Vasashoz kötődött, szombaton mégis a piros-kékek meccsére jelölték, és senki sem tiltakozott. Ez pedig egyrészt a bizalom, másrészt a belterjesség jele.
Kenézen persze valóban az égvilágon semmi nem múlt, hiszen a Domino-BHSE négy gyors gólt vágva 4-0-ra elhúzott, és ez a követési távolság többé-kevésbé a 13-8-as végeredményig megmaradt. A Honvéd a válogatottjait kizsigerelő júliusi világbajnokság és az augusztusi pihenő után mostanra már igazán összeállt, még azt is megtehette, hogy a tinédzser Györke Zsolt védte végig a derbit. (A Gergely István mögötti eddigi második kapust, Kovács Zoltánt épp a meccs előtt búcsúztatták ünnepélyesen; Bodnár Zsigmond szakosztályelnök legalábbis keblére akarta ölelni „Gólyát”, de ő egy hátbaveregetés-szerűvel bontott.) A Vasas gyorsan beszedett hátránya után már nem zúzta össze magát, egyébként is érződött, hogy később is csak „kegyelmi állapotban” pólózva verheti meg fő vetélytársát. Az új szabályok szerint zajló játékról legyen elég annyi: a két olimpiai bajnok center, Molnár Tamás és Steinmetz Ádám összesen egy gólt jegyzett.
Változott tehát a módi, de anynyit azért nem, hogy a BHSE fölénye komolyan megkérdőjeleződjék. Sőt, a klub a női Szuperkupát is megkaparintotta, a lányok éppen úgy 13-8-ra intézték el a Dunaújvárost, mint a fiúk soros ellenfelüket. A két felvonásos szombati program egyébként nem öncél volt, hanem a vasárnapi Euroliga- és LEN-kupa-sorsolás felvezetését szolgálta, mindenki megelégedésére. Már csak azt kívántuk, hogy a másnapi eseményekre se lehessen semmi panaszunk.
Tegnap aztán már inkább a Vasas örülhetett, mert a horvát Jug Dubrovnik mellett két verhető gárdával, a francia Marseille-jel és a görög Olympiakosszal osztották be egy kvartettbe. Földi László vezetőedző ki is jelentette: „szeretnénk továbbjutni, s innen tovább is lehet jutni.” Kovács István, a Honvéd mestere viszont akár azt is mondhatta volna, tovább kell jutni, bár innen ki is lehet esni, hiszen a négyes tagja a címvédő olasz Posillipo, valamint a horvát Mladost Zagreb is, úgyhogy a német Spandau végképp nem sokat remélhet. Kovács így kommentálta a kissé kellemetlen, de számára egyáltalán nem váratlan fordulatot: „Nem lepett meg a négyesünk összetétele, hiszen évek óta rendszeresen az történik, hogy szinte csupa erős rivális jut nekünk.” A lebonyolítás rendje sem változott, a csoportokban oda-visszavágós körmérkőzés zajlik, mindenhonnan az első két helyezett lép tovább a negyeddöntőbe.
A LEN-kupában is felemás a kép: a már egyenes kieséses rendszerű nyolcaddöntőben az FTC a német Duisburggal, a Szeged az orosz Dinamo Moszkvával, az Eger pedig egy másik orosz gárdával, a Szpartak Volgográddal akadt össze. Ez egyben az ellenfelek nehézségi sorrendje is, úgyhogy az egriek szakmai és anyagi okokból is érthetően és rettentően bosszankodtak.
Az Euroliga csoportbeosztása. A: Domino-BHSE, Spandau (német), Posillipo Napoli (olasz), Mladost Zagreb (horvát). B: Jug Dubrovnik (horvát), CN Marseille (francia), Vasas, Olympiakosz Pireusz (görög). C: Savona (olasz), CN Barcelona (spanyol), Partizan Beograd (szerb-montenegrói), Ethnikosz (görög). D: Jadran Hercegnovi (szerb-montenegrói), Sturm Csehov (orosz), Pro Recco (olasz), CNA Barceloneta (spanyol). LEN-kupa, nyolcaddöntők: Szeged– Dinamo Moszkva (orosz), Ferencváros–Duisburg (német), Eger–Szpartak Volgograd (orosz), Kazany (orosz)–Galatasaray (török), Kotor (szerb-montenegrói)–Panioniosz (görög), Cremona (olasz)–Nice (francia), Aix Les Bains (francia)–Jadran Split (horvát), Cannstatt (német)–Brescia (olasz).