A kuratóriumi elnökség Kozma Huba MDF-es alelnök kérésére vette napirendre az MTV és a Sport Plusz Kft. között létrejött szerződést. Gyárfás Tamás cége közvetlenül a kormányváltást követően nyert megbízatást arra, hogy a műsor a Magyar ATV-ről visszakerüljön a közszolgálati televízió képernyőjére. Kozma Huba többoldalas levélben taglalta a műsorral kapcsolatos kifogásokat, külön kitérve arra, hogy a szerződés egyes pontjait a kuratórium felügyelőbizottsága és az Állami Számvevőszék is szabálytalannak és törvénytelennek találta. A szerződés szerint ugyanis a tévé nem fizet Gyárfásnak, viszont a reklámidő értékesítési jogát átruházza. Ez az úgynevezett barterszerződés jogi aggályokat vet fel. – Problémák vannak a műsorvezetők összeférhetetlenségével is, ugyanis az MTV közműsor-szolgáltatói szabályzata szerint azok, akik más orgánumban politikai meggyőződésüknek hangot adva megnyilvánulnak, nem képviselhetik hitelesen a köztévé elfogulatlanságát – mondta Kozma. A testület az MTV etikai bizottságát kéri, hogy az összeférhetetlenséggel kapcsolatban folytasson vizsgálatot. Mint azt az elnökség egy tagja elmondta lapunknak, Simon András, az MTV alelnöke a tanácskozáson kijelentette: valóban folynak tárgyalások arról, hogy a Nap-kelte szerződését még annak lejárta, vagyis 2006 decembere előtt meghosszabbítsák. Simon – információink szerint – ugyanakkor kijelentette: „Nincs közös akarat a felek között a megállapodásra.”
Czeglédi László kuratóriumi elnök szerint a Nap-keltét meg kell tartani, mert az „nagyon jó műsor”, és szerinte – ellentétben az ORTT egyes jelentéseivel – nem elfogult és pártos. – Más méréseket is ismerek, és azok nem támasztják alá az ORTT adatait – fogalmazott az MSZP által delegált elnök.
Pert nyert a fidesz. A bíróság tegnapi ítélete szerint a Magyar Televízió 2004. október 4-i Nap-kelte című műsora megsértette a tényszerű és tárgyilagos tájékoztatásra vonatkozó követelményt. A Kereszttűzben Orosz József szerint a Fidesz elnöke úgy nyilatkozott, hogy „a Gyurcsány-kormány nem a magyar emberek kormánya”. Ezzel szemben Orbán Viktor azt mondta, hogy a jelenlegi kabinet programja nem a magyar emberek programja. Mindemellett Orosz megengedhetetlenül saját véleményt fogalmazott meg. A médiahatóság nem talált kivetnivalót a műsorban. A Fidesz által kezdeményezett perben a bíróság megállapította, hogy az ORTT jogszerűtlenül ítélte meg az esetet.