Nem lehet megkerülni a médiatörvényt

A politikusok és a szakma képviselői óvatos tartózkodással, illetve elutasítással reagáltak Kovács Kálmán informatikai miniszter bejelentésére a digitális televíziózásról szóló, feles többséggel elfogadható törvény kidolgozásáról. Az SZDSZ-es miniszter a digitális televíziózás esetében megkerülné a médiatörvényt, amely módosításához az Országgyűlés kétharmadának szavazata kellene.

Bodacz Balázs
2005. 10. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunk kérdésére Kovács György, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elnöke elmondta: a digitális televíziózásról szóló törvényt csak abban az esetben lehetne feles többséggel elfogadni, ha az csupán a technikai kérdésekkel foglalkozna. Farkas Attila Erik médiajogász úgy véli, az SZDSZ-es tárca egy 2004-es ORTT-beszámolót hamisan értelmezve kezdett puccsszerű törvény-előkészítő munkába. – Annyit mondott ki az ORTT, hogy a médiatörvény szabályozási rendszere alapvetően az analóg sugárzási korszak nyomait hordozza magán. Ezt Kovács Kálmán úgy akarja értelmezni, hogy akkor a digitális rendszer felügyeletét egy sima feles törvénnyel el lehet látni – fogalmazott.
Újhelyi István, az MSZP médiapolitikusa üdvözlendőnek tartotta, hogy Kovács Kálmán haladni igyekszik a korral, ugyanakkor azt is kijelentette: a miniszter fejében megfogant gondolat „nem lehet ellentétes a médiatörvénnyel”.
Halász János fideszes képviselő úgy véli: a kormánypártok mindent megtesznek, hogy az ellenzéket kikerülve, saját kényük-kedvük szerint szabályozzák az elektronikus médiát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.