Pénteken gyengült, majd tegnap erősödött a magyar tőzsde indikátora, de a befektetők többsége továbbra is a csökkenő irány mellett teszi le a voksát – mondták a kereskedők a zárást követve. A BUX 126 pontos emelkedéssel nyitott, majd délig erőteljesen növekedett. Kora délután volt egy kisebb gyengülési szakasz is az index mozgásában, de nem akkora, hogy előző szintje alá zuhanjon a magyar indikátor. Záráskor az index végül 20 088,26 ponton állt.
Alacsony forgalom mellett folyt le az üzletmenet tegnap: a befektetők nem voltak túlságosan aktívak, ez is jelezte, hogy várhatóan még nincs vége a gyengülési trendnek. A legnagyobb érdeklődés – 5,54 milliárd forint – az 1,5 százalékkal gyengülő Mol iránt volt. Elemzők elmondták, hogy a Mol gázüzletágának sikertelen (az EU részben megtorpedózta) értékesítése nem segíti az olajipari cég részvényárát. Várhatóan a Mol kurzusa a többi vezető részvényével együtt a jövőben tovább csökkenhet, ennek csak a kedvező harmadik negyedéves adatok vethetnek gátat. Addig is, míg a Mol nem jelent, bármekkora esés várható a cég részvényeinek árfolyamában. Hasonló véleménnyel voltak tegnap a dráguló Magyar Telekom-, OTP- és Richter-papírokról is az elemzők. A távközlési részvények 2,1 százalékkal, a bankiak 0,8 százalékkal, míg a gyógyszergyáriak 3,1 százalékkal értékelődtek fel. A nap nyertese a BorsodChem lett 4,4 százalékos drágulásával. Minden jel azt mutatta, hogy a vegyipari cég részvényei azért drágultak annyira, mert a cég rendkívüli közgyűlést hívott össze a sajátrészvény-vásárlás megszavazása érdekében. A saját részvényes ügyletek mindig drágulást okoznak az adott részvény árában, így történhetett tegnap is a BorsodChemmel. A kis forgalmú papírok esetében a Synergon és az FHB árának növekedése volt a legérdekesebb, az emelkedő trenddel szemben haladt, és gyengüléssel zárta a napot viszont az Egis, az Emász és az Elmű.
Szakértők jelezték, hogy a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának semleges kamatdöntése nem okozott változást a BUX árfolyamában, sokak szerint az MNB döntését már beárazta a piac. A bankközi devizapiacon viszont a forint erősödött az euróval szemben, délután 253,65-ös szint közelében állt a forint. A devizapiaci fordulatot az elemzők azzal magyarázták, hogy várhatóan a kamatcsökkentési iránynak vége van, a közeljövőben a jegybank nem fog kamatot csökkenteni.
A pesti börze a nemzetközi irányzatokkal párhuzamosan drágult, azaz a térség tőzsdéi mellett a vezető európai parkettek is javultak.

Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára válnak, mi lesz a milliárdos vagyon sorsa?