Csökkenő árfolyamok

Megérkezett a tőzsdére a múlt héten megjósolt korrekció, a csökkenés ugyan nem volt túl jelentős, de a vezető részvények árát gyengítette. Szakértők szerint a gyógyszergyártó a napokban túl sokat drágult, így a fordulat érthető volt ebben az esetben. Erősödést produkált a forint az euróval szemben, a BÉT zárásakor az uniós fizetőeszközt 251,60–251,70 forint között jegyezték.

Munkatársunktól
2005. 12. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elemzői várakozásokkal megegyezően gyengüléssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde részvényeit jegyző index. A magyar indikátor nyitás után erősödött, majd megadta magát a profitrealizálók gyengítő hatásának, s lefelé mozgott. Több lépcsőben csökkent az index árfolyama, előbb 21200, majd 21 ezer pont közelébe csúszott vissza. Záráskor a BUX 21371 ponton állt, ami 299,07 ponttal volt gyengébb pénteki szintjénél.
Elemzők elmondták, hogy már csütörtökön megjósolták a csökkenést, de az csak tegnap érkezett meg a parkettre. A nem túl magas, 14,68 milliárd forintos forgalom jól mutatta, hogy a befektetők többsége még nem akarja eladni a napokban vásárolt részvényeit, arra spekulál, hogy újabb növekedési hullámmal a pénteki szintnél magasabbra emelkednek a részvényárak.
Nem akadt olyan vezető részvény, amelyik ne gyengült volna, a legnagyobb lassulást a Mol és a Richter produkálta. Az olajipari részvények 2,47 milliárd forint értékben forogtak a parketten, az aránylag alacsony érdeklődés 2,3 százalékos gyengüléssel párosult. Hasonlóan 2,3 százalékkal értékelődött le a Richter is, melyről azt nyilatkozták az elemzők, hogy az orosz támogatási rendszer kapcsán drágultak a cég papírjai, így érthető volt, hogy tegnap nyereséget realizáltak a befektetők. Az OTP ára változatlan maradt, míg a Magyar Telekom részvényei 1,62 százalékkal lettek olcsóbbak. Az OTP a tőzsdezárást követően bejelentette, hogy szándéknyilatkozatot tett a szerbiai Panonska banka a. d. Novi Sad többségi részesedésének megvásárlására. A magyar pénzintézet közölte, hogy ajánlata a 87,39 százalékos részvénycsomag értékesítési pályázatában megfogalmazottakra vonatkozik.
A bankközi devizapiacon a BÉT zárásakor a forint tovább erősödött az euróval szemben, s tegnap már 251,60–251,70 között jegyezték, ami közel 0,60 forintos erősödésnek felelt meg. A magyar valuta a régiót követte, napközben az eurót 251,60 és 252,10 forint között jegyezték.

Tartós a tőkekivonás. Folytatódott a tőkekivonás a befektetési alapokból novemberben, vagyonuk a tizenegyedik hónapban 0,03 százalékkal 1,873 milliárd forintra csökkent – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége. A szervezet összesítése szerint novemberben ugyan 19 milliárd forintot tett ki az alapok összhozama, ám az ezt meghaladó tőkekivonás miatt 560 millió forinttal csökkent az összvagyon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.