Az elégedetlenséget csillapítani igyekvő Ivo Sanader nem győzi hangoztatni, hogy kormánya mindent megtesz a Kanári-szigeteken letartóztatott tábornok jogi védelméért. Ezt követelik tőle a veteránok, ezt a hadirokkantak egyesületei, ezt a hadsereg, de a közvéleménynek még az a része is, amely elkerülhetetlennek tartotta Gotovina hágai perét, s támogatta a kormány lépéseit is, hogy vessenek véget a Horvátország uniós esélyeit hátráltató Gotovina-ügynek.
Luka Misetic, a tábornok amerikai ügyvédje azt állítja, hogy Gotovina lelkileg erősnek látszott, kiegyensúlyozottabb, mint letartóztatása előtt volt. Panasza semmire sincsen. Az ügyvéd ma Zágrábba utazik tanácskozni a kormánnyal a védelem részleteiről, de a támogatás anyagi vonatkozásairól is. A horvát sajtó közben vissza-visszatér a letartóztatásra, az azt megelőző rejtőzködésre, amelyekről keveset hoztak nyilvánosságra. Az Interpol azzal büszkélkedik, hogy kulcsszerepet játszott Gotovina felkutatásában.
Belgrádi sajtóinformációk szerint a Mladics utáni nyomozásba bekapcsolódtak a külföldi hírszerzők – mint Gotovina esetében is –, de jelen vannak a hágai törvényszék szakemberei is. A Blic azt írja, hogy Kostunicának világosan a tudomására hozták – a hágai főügyész által –, hogy hatalmon maradásának feltétele Mladics lefogása. Kostunica hatalmon akar ugyan maradni, ám Mladics átadása nem egyszerű számára. Ha a boszniai szerb parancsnok Hágába kerül, ott minden mondat, amely védelmében hangzana el, súlyos vád lenne Milosevicsre, aki pedig Szerbiában még erős befolyással bír. A katonai elhárítás egy része, de a civilek is védik Mladicsot, ezzel Milosevicset is. A hír, hogy Belgrádban tudják, hol tartózkodik Mladics, feltehetőleg igaz. Csak aki ezt tudja, az nem működik együtt Hágával.
Tárgyalnának az autonómiáról. A három kisebbik vajdasági magyar párt, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége és a Magyar Polgári Szövetség levéllel fordult Borisz Tadics szerb elnökhöz, Vojiszlav Kostunica miniszterelnökhöz, hogy mielőbb kezdjenek tárgyalásokat a kisebbségi autonómiáról, amellyel rendezni lehetne a magyarok nyílt és megoldatlan problémáit Szerbiában. (S. I.)