Többek között az állt Kondor Katalin szerződésében, hogy ha munkaviszonya bármilyen okból megszűnik, úgy vállalja, hogy más rádiónál egy éven belül nem vállal állást. Ennek fejében viszont – kárpótlásként – egyévi elnöki illetmény illeti meg. Ezt a szerződéses pontot véli jogilag tarthatatlannak a főkurátor. Mint mondta, Kondort nem érte semmilyen kár, így kártérítésre sem jogosult. Noha az eset nem új, mégis felmerültek olyan körülmények, melyek ellentmondásosak lehetnek.
Gellért Kis Gábor ugyanis az MRKA nevében nyújtotta be keresetét anélkül, hogy erről az általa vezetett testület álláspontját kikérte volna. Mint mondta, ehhez joga volt. – A hatályos jogszabályok szerint én képviselem a közalapítványt, ezért nem volt szükség a kuratóriumi delegáltak véleményét kikérni – fogalmazott. Mészáros László, a kuratórium ellenőrző testületének fideszes elnöke tegnap tájékoztatást kért az ügyről, melyet Gellért Kis ezúttal azzal tagadott meg, hogy a keresetet magánszemélyként és nem a közalapítvány nevében nyújtotta be. Ennek ellentmond az ügy dokumentációja. Ebben az áll, hogy a közalapítvány a felperes. Az ügyről Gellért Kis nemcsak, hogy nem kérte ki a kuratórium véleményét, hanem részükre írásos tájékoztatást sem adott.
Szadai Károly, a kuratórium fideszes elnökhelyettese megdöbbenésének adott hangot. Kifogásolta Gellért Kis azon megnyilatkozásait, melyben – a keresetet benyújtóként – önmagát magánszemélynek aposztrofálva tagadta meg a tájékoztatást, ám a bírósághoz eljutott iratok szerint a közalapítvány a felperes. – Gellért Kis összevissza beszél, attól függően, hogy érdekei hogyan kívánják – tette hozzá. Bejelentette, a kuratórium soron következő, hétfői ülésén napirendre kívánja vetetni az ügyet.

Ez vár a magyar nyugdíjasokra 2025-ben – jó hír érkezett