Igazgatósági ülést tartott tegnap az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt., amelynek eredményéről ma ad ki közleményt a szervezet – tájékoztatta lapunkat a vagyonkezelő cég. Értesüléseink szerint a napirenden több kisebb agrárcég nemrégiben kiírt pályázatának elbírálása szerepelt, amelyek közül érvénytelenítették a Geodézia Rt. – információink szerint a menedzsmentre kiírt – tenderét.
Ugyanakkor szerdán kibontották a Budapest Airport (BA) Rt. privatizációs pályázatának borítékjait. Egyes hírek szerint a cégért kínált legmagasabb ár 400 milliárd forint fölött van. Oravecz Péter, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója lapunknak úgy nyilatkozott: a britek és német Hochtief ajánlatának elsőségéről napvilágot látott sajtóértesüléseket nem kívánja megerősíteni. Közölte: a pénzügyi ajánlatok elbírálásának megkezdésével az utolsó szakaszába érkezett a BA Rt. privatizációja. Az ÁPV Rt. tartja magát ahhoz, hogy az ajánlatok beadásától számított harminc napon belül eredményt hirdet. Ez azt jelentheti, hogy még december közepe előtt megkezdheti a győztessel a szerződés véglegesítését.
A kormány döntése alapján az ÁPV Rt. és a Mol Rt. vezetői tegnap opciós szerződést kötöttek arról, hogy a Mol lehetőséget kap legfeljebb tízszázaléknyi, jelenleg az állam tulajdonában lévő Mol-részvény megvásárlására – derül ki a kormányszóvivői iroda lapunkhoz eljuttatott közleményéből. Ez a tízszázalékos pakett a mostani értékén 200 milliárd forintot ér, amelynek kétlépcsős megvásárlására a Mol lehetőséget kapott – mondta sajtótájékoztatóján Batiz András kormányszóvivő. Jelenleg 11,7 százaléknyi, részvény van az állam birtokában. A Mol 2015-ig nem adhatja el ezeket a részvényeket stratégiai befektetőknek az állam jóváhagyása nélkül. Az eladásból származó bevétel az államadósság csökkentésére fordítható.

Kiderült, kik a felelősek a csányi mászókabalesetben elhunyt kislány haláláért