Vojiszlav Kostunica is megszólalt a Mladics-ügyben. Ám a szerb kormányfő mostani nyilatkozata sem különbözik a korábbiaktól: kormánya minden erejével azon van, hogy teljes egészében eleget tegyen a hágai törvényszék iránti kötelezettségének, s elháruljanak a még fennálló akadályok az európai integráció előtt.
A kormányfő nyilatkozatát egy másik előzte meg, ugyancsak a szerb kormány részéről, amely azt állítja: hiába akarnak eleget tenni a nemzetközi követeléseknek, ha nem tudják, hol rejtőzködik Ratko Mladics, a Hága által körözött parancsnok. Vladeta Jankovics, a miniszterelnök tanácsosa szerint ha a vádlott nyomára jutnak, a probléma egy csapásra megoldódik, s a kérdés lekerül a napirendről. Vagy így, vagy úgy – fogalmazott a tanácsos. Újságírói kérdésre válaszolva kijelentette, hogy a szerb közvélemény másként tekint már Mladics kiszolgáltatására. „Természetesen nagyon jó, hogy a polgárok támogatják a kiadatást, s ez a kormány kész is ezt megtenni, mert alapvető kötelessége, hogy az emberek érdekében cselekedjen” – hangoztatta.
Mint ismeretes, Olli Rehn bővítési biztos a miniszterek tanácsának hétfői ülésén javasolni fogja a stabilizációs és társulási tárgyalások felfüggesztését, ha nem adják át Mladicsot. Ez a figyelmeztetés pedig arról tanúskodik, hogy Brüsszelben sem adnak hitelt a belgrádi nyilatkozatoknak, különösen azok után nem, hogy korábban, amikor ugyanezt hangoztatták, módjuk lett volna elfogni a háborús bűncselekményekkel vádolt boszniai szerb parancsnokot.
Miroljub Labusz kormányfőhelyettes nem tartja valószínűnek a tárgyalások megszakítását. Szerinte csak egy éles hangú figyelmeztetést fogalmaznak majd meg. Hétfőig ugyanis – információi szerint – semmi érdemleges sem fog történni a hágai együttműködéssel kapcsolatban, ami megakadályozhatná vagy befolyásolhatná a brüsszeli döntést. „Szeretném, ha nem lenne igazam. Mindenki végzi a munkáját, s ennek vagy lesz eredménye vagy nem” – hangzott a mentegetőző nyilatkozat.
Albert Rohan, a Koszovó-tárgyalásokat irányító ENSZ-megbízott helyettese szerint nagy hiba volna, ha az EU most engedne Belgrádnak. A tárgyalásokat fel kell függeszteni, ha Mladics nem kerül Hágába. Brüsszel nem tehet mást, mert már annyiszor fenyegetőzött, hogy most már nem visszakozhat – érvelt az osztrák diplomata. Soren Jessen-Petersen, az UNMIK vezetője szerint Szerbia most háromféle nyomás alatt áll. Koszovóra, Montenegróra és az EU-csatlakozásra utalt. Szerinte Belgrád Mladics túszává vált.
A hágai törvényszék közben elutasította Szlobodan Milosevics kérését, hogy Moszkvában gyógykezeltesse magát.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére