Minarík, aki a Csehszlovák Rádió brnói szerkesztőségében dolgozott, a csehszlovák titkosszolgálat (StB) megbízásából 1969-ben Nyugat-Németországba „emigrált”, ahol beépült az amerikai rádióba. A csehszlovák hírszerző központ 1969 és 1975 között több száz jelentést kapott tőle a SZER „belső titkairól”. Munkájával a Cég elégedett volt, különösen kezdeményezőkészségét értékelte nagyra. Minarík javaslatot dolgozott ki a SZER egyes objektumainak felrobbantására is. Ötletét azonban mégsem ő, hanem évekkel később – 1981-ben – a román titkosszolgálat hajtotta végre, felbérelt terroristákkal.
A hírszerző sztár otthon a rezsim jóvoltából fényes karriert futott be. Arcképét a lapok címoldalon hozták, s leleplező nyilatkozataival volt tele a sajtó. Felderítő tevékenységéről hamarosan könyvet írt, amelyet a szocialista tábor kiadói is megjelentettek. Minarík visszatérése után néhány évig a kijevi egyetemen tanul, majd felveszik a csehszlovák belügy állományába. Gustáv Husák pártfőtitkár és államfő a Vörös Csillag Érdemrenddel tünteti ki a közben ezredessé avanzsált exhírszerzőt.
Az 1989-es politikai fordulat után, mint megannyi volt ügynök, a kommunista párt anyagi támogatásával biztonsági őrző-védő ügynökséget, később konzultációs vállalkozást hoz létre. Amikor vádat emelnek ellene a SZER-ben tervezett merénylet előkészítése címén, a kommunista párt fizeti ki a szabad mozgás feltételéül szabott négyszázezer koronás kauciót. Minarík ügye immár 15 éve fekszik a bíróságok asztalán, ám – elévülések és amnesztiák miatt – máig sikerült elkerülnie a felelősségre vonást.
A kommunizmus bűneit vizsgáló hivatal (UDV) nemrég a Mladá Fronta Dnes napilapban hozta nyilvánosságra kutatásainak Minaríkra vonatkozó legújabb dokumentumait. Ezek szerint Minarík annak idején nemcsak a SZER robbantására szövögetett terveket, de ellopta a müncheni rádióval levelező honfitársaira vonatkozó információkat is. A levelek írói – például jugoszláviai – nyaralásuk alatt küldtek leveleket a müncheni rádiónak, abban a hitben, hogy azok nem juthatnak a csehszlovák cenzúra kezébe. Tévedtek, a rezsim vigyázó tekintetét a SZER-ben is rájuk vetette Minarík által. S ez a legtöbb esetben következményekkel, a munkahelyről való eltávolítással s egyéb „káderintézkedéssel” járt. Prokop Tomek, az UDV munkatársa szerint Minarík nem tekinthető igazi hírszerzőnek, pontosabban illik rá a besúgó vagy a hazai és külföldi ellenzék likvidátora megjelölés.

Így teszik tönkre az egészséged az álmatlan éjszakák – 5 tuti módszer a pihentető alvásért