Jól hajrázik Berlusconi

Látogatás a fociválogatott csapatkapitánya, Francesco Totti betegágyánál, nyugdíjemelési ígéretek a hetven év fölöttieknek, a Mohamed-gúnyrajzos trikóban pózoló miniszter lemondatása, és a fontos kereskedelmi partner Líbiával kialakult feszültség elsimítása – ezek a lépések mind-mind Silvio Berlusconi olasz kormányfő támogatottságát növelték az olasz választási versenyfutásban.

2006. 02. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szemmel láthatólag díjazta az olimpia és a parlamenti választások lázában égő, de elsősorban focirajongó Itália, hogy Silvio Berlusconi miniszterelnök személyesen tette tiszteletét a múlt vasárnapi Roma–Empoli bajnoki mecscsen csúnyán megsérült Francesco Totti betegágyánál, akit Olaszország nemzeti kincsének nevezett.
Nem kevesebb sikerrel járt a „Lovag” közvetítő akciója a gúnyrajzos pólóviseletért bársonyszékével fizető Calderoli reformügyi exminiszter által kirobbantott diplomáciai krízis ügyes elsimítására sem, mellyel a Líbiában rengeteg olasz terméket értékesítő hazai vállalkozók rokonszenvét nyerte el.
A fontossági sorrendet betartva következtek a hölgyek is: a parlamenti ciklus utolsó napjaiban fogadták el az úgynevezett rózsaszín kvótatörvényt, mely kötelezően nagyobb arányú női képviselőszámot határoz meg a következő törvényhozástól kezdve.
Most pedig sikerült a Berlusconi-féle Szabadságok Háza koalíciónak megnyerni Alessandra Mussolini Társadalmi Szövetség nevű minipártját is, akik ugyan csak 1-2 százalékos támogatottsággal rendelkeznek, de a kiélezett helyzetben a tavaly áprilisi helyhatósági választásokon ez éppen elég volt arra, hogy a biztos befutó, jobbközép Francesco Storacét kiüssék a nyeregből, és ezzel a nevető harmadik ellenzéki jelöltet juttatták a római tartományi vezetői székbe.
Mussolini még 2003-ban lépett ki a Berlusconi-kormány oszlopos tagjának számító Nemzeti Szövetségből, miután Gianfranco Fini pártelnök izraeli látogatásakor egyértelmű gesztussal elítélte a Mussolini-korszak fajüldöző törvényeit. Alessandra ekkor jó néhány képviselőtársával együtt megalapította a Társadalmi Szövetséget, és a 2004-es EU-választásokon strasbourgi parlamenti képviselőséget is szerzett magának.
A baloldali média természetesen azonnal úgy tálalta Mussolini és Berlusconi mostani megegyezését, hogy „a kormányfő újra lepaktált a szélsőséges erőkkel”, azt azonban elfelejtették hozzátenni, hogy a „Lovag” kérésére a Mussolini unoka minden olyan politikust törölt a listájáról, akik esetleges támadásoknak lehetnek kitéve múltjuk miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.