Jól kezdett, délelőtt elbizonytalanodott, s előző napi szintje alá zuhant, majd ismét lendületet vett tegnap a Budapest Értéktőzsde indexe. A délutánra felpörgő kereskedési kedv nyomán a BUX ismét meggyőző emelkedésen van túl. Az indikátor több mint húszmilliárd forintos forgalomban 0,65 százalékkal, 23 475,64 pontra gyarapodott. Az erősödésből az összes vezető papír kivette részét. A legnagyobb forgalmat generáló Mol-papírok – bár a világpiacon ismét 60 dollár fölé esett a nyersolaj hordónkénti ára – alig 0,1 százalékkal, 22 070 forintra javultak, pedig délelőtt még 22 400 forinton is cseréltek gazdát. Érdeklődés tekintetében a második helyet elfoglaló OTP napi csúcsán, egyszázalékos erősödéssel, 8186 forinton zárt. A vezető papírok közül a leglendületesebben a Richter emelkedett. A gyógyszerpapír valamivel több, mint egymilliárdos forgalom mellett újabb 1,4 százalékkal gyarapodva, 43 610 forinton fejezte be a kereskedést. Feljebb került emellett a Magyar Telekom is, részvényei 0,4 százalékkal, 971 forintra drágultak.
A kisebb kapitalizációjú papírok közül tovább tartott a PannonFlax száguldása, a részvény 63 milliós forgalomban újabb 5,2 százalékot hízott, darabára így elérte az 1610 forintot. Fontos kiemelni még a Synergont is, hiszen mintegy 165 millió forintos forgalomban 2,7 százalékkal, 655 forintra drágult. A befektetők – úgy tűnik – végre értékelték az informatikai társaság gyorsjelentésében közzétett pozitív adatokat, s nem szabad elfeledkezni arról, hogy a cég vezetőinek előrejelzései szerint az idén az első negyedévben további forgalombővülésre számítanak.
Gyengült viszont az FHB és az Egis: előbbi 1,7 százalékkal, 1476 forintra, míg utóbbi 0,6 százalékkal, 31 800 forintra esett vissza. Tegnap változatlanul jegyezték a forintot az euróval szemben. Az árfolyam keskeny sávban mozgott. Lapzártakor az eurót 251,70– 251,80 forinton jegyezték, 25-35 fillérrel erősebben az előző napinál, vagyis megmaradt a devizapár körüli kedvezőtlen hangulat. Az MTI-nek nyilatkozó kereskedők szerint a hosszú hétvége után ismét kinyitó amerikai piacok sem lendítettek az üzletmeneten, a bankközi piac mindkét szekciójában, de még az állampapírok másodpiacán is, az egyik üzletkötő szóhasználatával élve, „folytatódott a nihil”.
A napközben felszedett kevéske előnyüket délutánra, főként a magas olajár, s a távközlési vállalatok leértékelése miatt leadták a főbb nyugat-európai indexek. A pesti piac zárásakor a frankfurti DAX 30, a londoni FTSE 100-as és a párizsi CAC 40-es egyaránt előző napi szintjük körül mozogtak.
Szemben az elemzői várakozásokkal, amelyek emelkedésre számítottak a tengerentúli börzemutatók esetében, a főbb indikátorok lejtőre kerültek. Az elemzői vélekedések főként a kiskereskedelmi társaságok eredményein alapultak. Több társaság ugyanis a várakozásokat felülmúló eredményről számolt be, köztük a világelső Wall Mart is. Tavaly a negyedik negyedévben a társaság egy részvényre jutó nyeresége 86 centre emelkedett az egy évvel korábbi azonos időszaki 75 centről. Adózott eredménye a negyedik negyedben 13,4 százalékkal 3,6 milliárd dollárra emelkedett. A társaság árfolyama tegnap mégis gyengült, mivel lerontotta 2007-es profit előrejelzését. Emellett a legnagyobb barkácsáruház, a Home Depot Inc. is az elemzői várakozásokat messze meghaladó, 23 százalékos negyedéves profitemelkedésről számolt be. Mindazonáltal lapzártakor – bár felfelé tartó tendenciát mutattak – a Dow Jones index 0,2, a Nasdaq 0,5, az S&P 500-as mutató pedig 0,08 százalékos gyengülést jelzett. A javuló tendencia valószínűleg a kereskedés idején közzétett, a Conference Board vezető amerikai gazdaságkutató csoport által számolt összetett konjunktúramutató januári értékének volt köszönhető.

Megrázó képek kerültek elő az M5-ös autópályán történt brutális balesetről