Négy választás Magyarországon

Szentkirályi András
2006. 03. 01. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1990 Tallósy Frigyes, a pártállam utolsó parlamentjének képviselője botrányt kavart azzal, hogy szorgalmazta a kamatadó eltörlését. Békesi László pénzügyminiszter úgy érvelt, ha az adónemet hatályon kívül helyezné a parlament, a kormány arra kényszerülne, hogy támogatási tételeket vonjon vissza. Tallósy szerint viszont amikor a kamatadót elfogadtatta a kormány, még szó sem volt 30 százalékos áremelkedésről. Végül a képviselő visszavonta indítványát, és lemondott mandátumáról. · A parlament úgy döntött, hogy a nép válasszon köztársasági elnököt. Kis János, az SZDSZ ügyvivőjének nyilatkozata szerint e kérdésről már az új Országgyűlésnek kellett volna döntenie, és a határozatot destabilizálónak és feszültségfokozónak minősítette.
1994 Boross Péter miniszterelnök Bonnban bejelentette: a megfelelő kormány- és parlamenti határozat megszületése után áprilisban be akarja nyújtani a csatlakozási kérelmet az Európai Unióhoz. Boross az MSZP-ről azt mondta, a párt erősödik, a választásokon 25 százalékot szerezhet, de koalíciós partnere nehezen akad. A kormányfő úgy vélekedett, hogy a meglehetősen liberális programmal rendelkező MSZP nem jelenthet veszélyt a demokratikus keretekre. · Sorozatos törvénysértések miatt a Magyar Rádió Közalkalmazotti Tanácsa pert indít Csúcs László alelnök ellen – jelentette be Borenich Péter elnök. · Deák János altábornagyot, a Honvéd Vezérkar főnökét nevezte ki a Magyar Honvédség parancsnokának Göncz Árpád köztársasági elnök.
1998 Az SZDSZ kizárólag akkor vállalja a kormányzati szerepet, ha a választópolgárok olyan helyzetbe hozzák, hogy valódi koalíciót köthessen – mondta Kuncze Gábor pártelnök a szervezet kongresszusán. Lotz Károly közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter Bős–Nagymarosról szólva úgy fogalmazott: eddig sem adta nevét megalapozatlan döntésekhez. Kis János úgy fogalmazott: ha Horn Gyula aláírja a megállapodást, akkor azt nem miniszterelnökként teszi, hanem legfeljebb magánjogi paktumot köt. Tamás Gáspár Miklós szerint az MSZP idegenellenes hisztériakeltéssel reagált a közbiztonság romlására, Bős ügyében elfoglalt álláspontját pedig a rendszerváltással, mint demokratikus fordulattal szemben érzett ellenszenv is alakítja.
2002 Indítványban kérte az Ifjúsági és Sportminisztérium a Fővárosi Bíróságot, hogy a csillebérci ifjúsági tábor tulajdonjogának tisztázására indított perben a bizonyítási eljárást terjesszék ki arra a 75 kazettára, amely a KISZ utolsó kongresszusának hanganyagát rögzítette – jelentette be Deutsch Tamás miniszter. · A választások után a gazdaságot, a politikát, és a MIÉP-et is megoldjuk – nyilatkozta Horn Gyula egy lakossági fórumon. Csurka István, a MIÉP elnöke a Magyar Nemzetnek elmondta: az MSZP a MIÉP „megoldását” már elkezdte a „vörös baseballütővel”. · Mádl Ferenc köztársasági elnök a Terror Háza Múzeumban tett látogatása után elismeréssel szólt az emlékhelyről. A The Wall Street Journal méltató riportot közölt a múzeumról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.