Négy választás Magyarországon

Szentkirályi András
2006. 02. 18. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1990 Az MNB újabb két százalékkal leértékelte a forintot, s ezzel az 1990. évre engedélyezett ötszázalékos határt elérték. · Eltemették Karády Katalint. · Bekérették Czinege Lajos volt honvédelmi minisztert a Minisztertanács hivatalába, s közölték vele, hogy tíz napon belül el kell hagynia a Budapest II. kerület, Endrődy Sándor utca 18/B alatti, kilenc szoba, összkomfortos, 463 négyzetméter alapterületű, HM-kezelésű szolgálati lakását. · Az Állami Számvevőszék megvizsgálta a Magyar Szocialista Párt (a Magyar Szocialista Munkáspárt jogutódja) vagyonmérlegét, s megállapította, hogy a vagyonmérleg nem teljes körű, nem végezték el a szükséges leltározást és az előírt számviteli munkát sem. Az MSZP nem vitatta az ÁSZ megállapításait.

1994 Az Országgyűlés külügyi és honvédelmi bizottsága arról tárgyalt, hogy Boross Péter miniszterelnök arra kérte Manfred Wörner NATO-főtitkárt, egy esetleges boszniai légi csapás idején a Magyarországon ellenőrző repüléseket végző AWACS gépek ne tartózkodjanak a légterünkben. Kovács László, a bizottság szocialista elnöke utóbb elmondta, hogy a képviselők egyetértettek abban, hogy Magyarországnak még közvetett formában sem szabad szerepet vállalnia a boszniai harci eseményekben. · Újabb volt karhatalmistát vettek őrizetbe az ’56-os salgótarjáni sortűz ügyében. A Budapesti Ügyészségi Nyomozó Hivatalban gyanúsítottként hallgatták ki O. Lajos és P. Antal volt karhatalmistát emberiség elleni bűncselekmény alapos gyanúja miatt.

1998 A Bács-Kiskun megyei Hildpusztán jövedéki ellenőrzés során egy borászati üzemben 900 ezer liternyi gyanús bort és 700 ezer liternyi forrásban lévő cukorcefrét találtak. Benke László százados szerint szinte biztosan hamisított borról van szó, hiszen a tőkeborok februárban nem forrnak. A Népszabadság rendőrségi forrásból megtudta: a hildpusztai üzem többségi tulajdonosát, F. Ferenc keceli nagyvállalkozót, aki ellen az előző nyáron több gazdasági jellegű ügyben indítottak büntetőeljárást, előzetes letartóztatásba is helyezték, ám néhány hónap múlva szabadon engedték. · Medgyessy Péter pénzügyminiszter irreálisnak tartja a Kuncze Gábor belügyminiszter által a rendőrség számára igényelt 10 milliárd forintos többlettámogatást.

2002 Letöltendő börtönbüntetést és vagyonelkobzást indítványozott az ügyész a 804 millió forintos csalással vádolt Tocsik Mártára a megismételt elsőfokú eljárásban, a szintén különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalással vádolt másodrendű vádlottra, Liszkai Péterre is börtönbüntetést indítványozott. Ugyanilyen büntetés kiszabását kérte az ügyész a zsarolással vádolt Boldvai Lászlóra, az MSZP egykori pénztárnokára, illetve Vitos Zoltán MSZP közeli vállalkozóra és Budai György SZDSZ-hez közel álló üzletemberre. · Lemondott H. Bíró László, a Népszava főszerkesztője. A Népszabadság megjegyzi, a lap hosszú ideje nehéz anyagi helyzetben van, veszteségei finanszírozására rendszeresen külső segítségre szorul.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.